Shenifa Sedjo, voormalig cursist van de Stichting Productieve Werkeenheden (SPWE), heeft zich ontpopt tot een succesvolle ondernemer. De professionele modeontwerpster is de drijvende kracht achter de recent geopende onderneming ‘Bergaya’, die een breed assortiment aan kleding en accessoires aanbiedt.
In de periode 2021-2022 heeft Sedjo met succes drie ondernemerschapstrainingen gevolgd bij de SPWE. Deze trainingen maakten deel uit van het Basic Need Trust Fund (BNTF)-9 project, getiteld: “Van grassroots tot ondernemer en het om-, her- en bijscholen van werklozen & werkzamen”. De SPWE, als uitvoerende werkarm van het ministerie van Arbeid, Werkgelegenheid & Jeugdzaken (AWJ), voerde dit project uit met financiering van de Caribbean Development Bank (CDB).
Shenifa Sedjo is een inspirerend voorbeeld van hoe gerichte training en ondersteuning kanszoekenden niet alleen een vak kunnen leren, maar hen ook daadwerkelijk helpen de stap te zetten naar economische zelfstandigheid. Dit sluit naadloos aan bij de visie van het ministerie om ondernemerschap en duurzame werkgelegenheid te bevorderen.
De ondernemerschapstrainingen van de SPWE bieden praktische kennis over bedrijfsvoering, marketing, administratie, het opstellen van een goed ondernemingsplan, klantgericht werken en samenwerkingsmogelijkheden met andere ondernemers en bedrijven.
Maar ondersteuning van startende ondernemers gaat verder dan alleen het aanbieden van een training. Daarom richt de SPWE zich ook op coaching en mentorschap, waarbij ondernemers begeleiding krijgen bij het ontwikkelen van hun vaardigheden. Ze ontvangen daarnaast advies over bedrijfsstrategieën, marktanalyse, klantgericht ondernemen en financiële planning.
- Overuren medewerkers STVS deze maand uitbetaald..
- VHP bedankt PL-voorzitter Paul Somohardjo..
- Chevron krijgt extra tijd om Venezuela te verlaten..
- ‘Wan breyti boskopu’ door gebruik AI geschrapt uit Suripop …..
- Nederlandse vrouw gearresteerd op luchthaven Hongkong met 1…..
- RGD zet stappen richting financiële zelfstandigheid..
- CHS: ‘Minister Biza mag wél op DNA-kandidatenlijst staan…..
- Startsein voor bouw zeedijk langs Brantimakkaweg..
- Rusland: Wij worden de grootste partij na 25 mei..
- Asabina: ‘Raymond Landveld is mijn presidentskandidaat’..
- Dief vlucht maar wordt door eigenaar ingerekend..
- Natio voor de tweede keer in de geschiedenis naar Gold Cup..
- De roep van Suriname: A momenti doro!..
- Radjkoemar presenteert uidagingen van de RGD aan president..
- Leerkrachten smeken om beveiliging op scholen..
- Guyanese groentesector in de lift: Stijgende productie onda…..
- Brunswijk: ‘Nieuw kiesstelsel vraagt om kwaliteit boven pop…..
- Buien in de vroege ochtenduren..
- Indienen DNA-kandidatenlijsten niet bij alle partijen vlekk…..
- Een grote Surinamer: Albert Ramdin..
- Caribische zakenman roept Surinamers op om te ondernemen in…..