Van 26 april tot 3 mei 2025 staat Suriname, samen met de rest van Noord- en Zuid-Amerika, stil bij de 23e jaarlijkse Vaccinatieweek in de Amerika’s (VWA) en de 14e Wereldimmunisatieweek (WIW). De week wordt gecoördineerd door de Pan-Amerikaanse Gezondheidsorganisatie (PAHO), in samenwerking met regionale landen en partners. Dit jaar staat de bewustwordingscampagne in het teken van het Eliminatie-initiatief van de PAHO, dat zich richt op het uitbannen van meer dan 30 overdraagbare ziekten en aanverwante aandoeningen.
Met de slagzin: ‘Your decision makes a difference’ (Uw besluit maakt een verschil), wordt het belang van vaccinatie extra onderstreept. Vaccinatie blijft wereldwijd een van de meest effectieve manieren om ziektes te voorkomen. Jaarlijks worden naar schatting tussen de 3,5 en 5 miljoen levens gered door vaccins tegen ziekten zoals difterie, tetanus, kinkhoest, polio, mazelen en influenza.
In het kader van de Vaccinatieweek wordt een informatiebijeenkomst georganiseerd, waarbij actoren uit de lokale media en de gezondheidszorg met elkaar in gesprek gaan. Doel is het uitwisselen van actuele informatie, het beantwoorden van vragen en het bespreken van de beeldvorming rondom vaccinaties binnen de samenleving.
Immunisatie maakt het mogelijk dat mensen van alle leeftijden langer en gezonder kunnen leven. Wereldwijd zijn er inmiddels vaccins voor meer dan twintig levensbedreigende ziekten beschikbaar. De gezondheidswinst die daarmee geboekt is, kan niet worden overschat — maar het succesverhaal vereist voortdurende inzet, juiste informatie en bewuste keuzes.
The post Vaccinatieweek 2025: ‘Uw besluit maakt een verschil’ ..
- VSB bezorgd beleid regering: Rechter fluit Staat 2e keer te…..
- Bedrijfsleven bezorgd over aanbestdingsbeleid van de regeri…..
- BESCHOUWING — Op weg naar 25 mei 2025: NPS kan garen spinne…..
- Minister Dasai kritisch op landbouwdeal: “Milieuanalyse ont…..
- Jogi: Stop omstreden projecten en focus op verkiezingen..
- Maya Parbhoe organiseert sportdag voor O.S. Maretraite..
- Man schiet op oudere broer na ruzie over brood..
- Adhin: “Ik vraag u niet naar uw geld, maar naar uw vertrouw…..
- Telesur nu formeel een NV; betere concurrentiepositie..
- Weer succesvolle niertransplantatie missie uitgevoerd; inmi…..
- Yelyco dichtbij kampioenschap U21-vrouwenvolleybal..
- Docentenbond hoger onderwijs in beraad om uitblijven betali…..
- Telesur formeel naamloze vennootschap..
- U19-volleybalsters Yelyco hebben geen kind aan Delco..
- Regering: ‘Stijgende koers geen reden tot paniek, wel alert…..
- VES complimenteert regering voor succesvol doorvoeren IMF-h…..
- Surinaamse onderscheiding voor Prof. dr. Salomon Kroonenber…..
- De Grande Dame van de Surinaamse Radio: Lydia Emanuels 90 j…..
- Simons presenteert NDP-toekomstvisie in Nederland..
- VSB: Directe herstel nodig legitimiteit verkiezingsproces..
- VSB eist rust, vertrouwen en legitimiteit rond verkiezingsp…..