Van 26 april tot 3 mei 2025 staat Suriname, samen met de rest van Noord- en Zuid-Amerika, stil bij de 23e jaarlijkse Vaccinatieweek in de Amerika’s (VWA) en de 14e Wereldimmunisatieweek (WIW). De week wordt gecoördineerd door de Pan-Amerikaanse Gezondheidsorganisatie (PAHO), in samenwerking met regionale landen en partners. Dit jaar staat de bewustwordingscampagne in het teken van het Eliminatie-initiatief van de PAHO, dat zich richt op het uitbannen van meer dan 30 overdraagbare ziekten en aanverwante aandoeningen.
Met de slagzin: ‘Your decision makes a difference’ (Uw besluit maakt een verschil), wordt het belang van vaccinatie extra onderstreept. Vaccinatie blijft wereldwijd een van de meest effectieve manieren om ziektes te voorkomen. Jaarlijks worden naar schatting tussen de 3,5 en 5 miljoen levens gered door vaccins tegen ziekten zoals difterie, tetanus, kinkhoest, polio, mazelen en influenza.
In het kader van de Vaccinatieweek wordt een informatiebijeenkomst georganiseerd, waarbij actoren uit de lokale media en de gezondheidszorg met elkaar in gesprek gaan. Doel is het uitwisselen van actuele informatie, het beantwoorden van vragen en het bespreken van de beeldvorming rondom vaccinaties binnen de samenleving.
Immunisatie maakt het mogelijk dat mensen van alle leeftijden langer en gezonder kunnen leven. Wereldwijd zijn er inmiddels vaccins voor meer dan twintig levensbedreigende ziekten beschikbaar. De gezondheidswinst die daarmee geboekt is, kan niet worden overschat — maar het succesverhaal vereist voortdurende inzet, juiste informatie en bewuste keuzes.
The post Vaccinatieweek 2025: ‘Uw besluit maakt een verschil’ ..
- Spelers Inter Wanica komen niet opdagen tegen Robinhood..
- LVV en FAO binden strijd aan tegen fruit- en groenteplagen..
- Rodney Oldenstam kandidaat-voorzitter Surinaamse Voetbalbon…..
- Weer inbraak bij CBB..
- Mandaat Anti-Corruptie Commissie verlengd; nieuwe od’…..
- OKB eist maatregelen tegen Wendy Jap A Joe..
- Kandidaten A20-lijst presenteren zich publiekelijk..
- OKB: Politieke inmenging en vereenzelviging verkiezingsfunc…..
- SCUA luidt noodklok over geweld tegen Chinese gemeenschap..
- Condor en Yelyco in U19-meisjes volleybalfinale..
- Laptop, paspoorten en paspoortaanvragen verdwenen bij inbra…..
- Regering kent ambtenaren tijdelijke uitkering toe van SRD 1…..
- Regering geeft ambtenaren SRD 1.500 in april en mei..
- Regering geeft ambtenaren en gelijkgestelden in april en me…..
- VSB merkt beleidsmatige stuurloosheid inzake koersstijging..
- Van Dijk-Silos: Vervanging Belfort niet op basis van 137 li…..
- Inbraak bij CBB kan voor nog meer ruis zorgen in verkiezing…..
- OKB vraagt Santokhi om maatregelen na partijpolitieke deeln…..
- Drukproces oproepingskaarten gestart..
- OKB vraagt president maatregelen te treffen in case Wendy J…..
- Militaire vakbond toont eensgezindheid en dringt aan op str…..