De Unie van Assertieve Bonden (UvAV) heeft tijdens haar tienjarig jubileumarbeiders opgeroepen om bij de aanstaande verkiezingen hun stem uit te brengen op vakbondsleiders die zich kandidaat hebben gesteld bij verschillende politieke partijen. Volgens UvAV-voorzitter Jerry Mac-intosh is het van cruciaal belang dat de werkende klasse bewust kiest voor vertegenwoordigers die hun belangen daadwerkelijk kunnen verdedigen in De Nationale Assemblee (DNA).
ADVERTENTIE
“We willen moderne arbeidswetgeving en die moet tot stand komen in DNA,” stelde Mac-intosh in gesprek met Suriname suriname. Hij wees erop dat onder de kandidaten verschillende bekende vakbondsleiders zijn, waaronder Raoul Hellings, Mielando Atompai, Marcia Clumper, Ritchie Mathoera en Meredith Hoogdorp. Daarnaast zijn volgens hem ook vertegenwoordigers uit de zorgsector verkiesbaar.
De kernboodschap van de vakbond is duidelijk: “Stem op jouw eigen mensen zodat ze jouw belangen kunnen behartigen.” Mac-intosh benadrukte dat dit in het belang is van de ‘wrokoman’ en essentieel is voor sociale vooruitgang.
Ook Lloyd Pool, voorzitter van de Algemene Bond van Personeel in dienst van het Academisch Ziekenhuis Paramaribo (ABPLAZ), sloot zich aan bij de oproep. Hij wees op het gebrek aan bewustzijn bij veel werknemers over hun rol in het maatschappelijk bestel. “Veel mensen stemmen emotioneel of puur op partijgevoel. Maar mensen moeten kritisch stemmen,” aldus Pool.
Volgens hem verdienen kandidaten die zich al hebben bewezen in de strijd voor werknemersrechten de voorkeur. “Iedereen heeft het recht om advies te geven. Mensen moeten bewust worden van hun keuze. Stemmen moet niet gebaseerd zijn op andere motieven dan het algemeen belang,” stelde hij.
De vakbonden hopen met deze oproep bij te dragen aan een sterker en bewuster stemgedrag onder werkenden, met het oog op betere vertegenwoordiging en arbeidsomstandigheden in de toekomst.
- Kisoensingh wil onderzoek PG bij vermeende corruptie rond g…..
- Eindpresentatie ‘Baka Skoro’ toont groei en trots pupillen …..
- Santokhi: “Beveiliging hoogwaardigheidsbekleders vereist di…..
- PL-kandidaat Lumsden hoopt op steun van Surinamers van Java…..
- Man (29) opgepakt voor bezit van marihuana en sukru..
- Man (27) opgepakt verdacht van verduistering gouden sierade…..
- Man onder bedreiging van vuistvuurwapen beroofd te Ganzee..
- Islamitische Ontwikkelingsbank keurt financiering voor nieu…..
- Damodar Patak: ‘Ik zal geen verlengstuk van een partij zijn…..
- Jagdeo: ‘Guyana zwemt niet in oliegeld’..
- Lancering StarTV nationaal en internationaal..
- Kuldipsingh waarschuwt voor gevolgen van alcoholgebruik en …..
- Onafhankelijke DNA-kandidaat Aniel Koendjbiharie: ‘Ik wens …..
- Granmorgu FPSO gaat fabricagefase in..
- ‘Spirituele leider’ ingerekend voor oplichting en verduiste…..
- BINI constateert kopie en plagiaat partijprogramma’s..
- Sewcharan: komende verkiezingen uitermate belangrijk..
- Hof beraadt zich over hoger beroep in zaak stichting Wan Ok…..
- PCS-medewerkers wachten nog op beloofde SRD 1500 van de sta…..
- NDP geeft toe dat financiële ravage bewegingsruimte Santokh…..
- President: ‘Affordable Housing Project niet stopgezet, kamp…..