De Unie van Assertieve Bonden (UvAV) heeft tijdens haar tienjarig jubileumarbeiders opgeroepen om bij de aanstaande verkiezingen hun stem uit te brengen op vakbondsleiders die zich kandidaat hebben gesteld bij verschillende politieke partijen. Volgens UvAV-voorzitter Jerry Mac-intosh is het van cruciaal belang dat de werkende klasse bewust kiest voor vertegenwoordigers die hun belangen daadwerkelijk kunnen verdedigen in De Nationale Assemblee (DNA).
ADVERTENTIE
“We willen moderne arbeidswetgeving en die moet tot stand komen in DNA,” stelde Mac-intosh in gesprek met Suriname suriname. Hij wees erop dat onder de kandidaten verschillende bekende vakbondsleiders zijn, waaronder Raoul Hellings, Mielando Atompai, Marcia Clumper, Ritchie Mathoera en Meredith Hoogdorp. Daarnaast zijn volgens hem ook vertegenwoordigers uit de zorgsector verkiesbaar.
De kernboodschap van de vakbond is duidelijk: “Stem op jouw eigen mensen zodat ze jouw belangen kunnen behartigen.” Mac-intosh benadrukte dat dit in het belang is van de ‘wrokoman’ en essentieel is voor sociale vooruitgang.
Ook Lloyd Pool, voorzitter van de Algemene Bond van Personeel in dienst van het Academisch Ziekenhuis Paramaribo (ABPLAZ), sloot zich aan bij de oproep. Hij wees op het gebrek aan bewustzijn bij veel werknemers over hun rol in het maatschappelijk bestel. “Veel mensen stemmen emotioneel of puur op partijgevoel. Maar mensen moeten kritisch stemmen,” aldus Pool.
Volgens hem verdienen kandidaten die zich al hebben bewezen in de strijd voor werknemersrechten de voorkeur. “Iedereen heeft het recht om advies te geven. Mensen moeten bewust worden van hun keuze. Stemmen moet niet gebaseerd zijn op andere motieven dan het algemeen belang,” stelde hij.
De vakbonden hopen met deze oproep bij te dragen aan een sterker en bewuster stemgedrag onder werkenden, met het oog op betere vertegenwoordiging en arbeidsomstandigheden in de toekomst.
- Islamitische Ontwikkelingsbank keurt USD 1,32 miljard goed …..
- Hoger beroep aangetekend tegen vonnis Wan Okasi..
- Bouwsector Suriname krijgt nieuwe impuls door olie-invester…..
- Santokhi: ‘Diaspora, arbeidsmigratie en opleiding zijn de p…..
- Staat gaat in hoger beroep tegen vonnis zaak Wan Okasi..
- Jongeren van Surinaamse afkomst in Nederland worden klein g…..
- Vrouwen Pikin Saron getraind in basisvaardigheden onderneme…..
- IsDB keurt US$ 75 miljoen goed voor nieuwbouw AZP..
- Caricom waarnemersmissie bezoekt BiZa..
- IsDB keurt financiering voor nieuwbouw AZP goed..
- Ex-partner bedreigt vrouw na weigering relatieherstel..
- Caricom-waarnemers klaar voor verkiezingen..
- ‘Gesprekken over schuldherschikking met China over 2025 lop…..
- VHP houdt slot massameeting op 23 mei..
- Advocaat Sitaram: Geen case tegen ex-minister Somohardjo..
- Headline Nieuws..
- Niet achter elke vlag zit een verhaal..
- Edmund Celsius Imanuel..
- 70 gepensioneerden en maatschappelijke uitblinkers gehuldig…..
- EU-gezanten bereiken akkoord over wapenfonds van 150 miljar…..
- Suriname treedt toe tot Arbeidscentrum OIC..