PARAMARIBO — De Unie van Surinaamse Vrouwen (USV) is geschokt door de holle ode van de president aan moeders op 9 mei. Terwijl vrouwen in het hele land vechten om het hoofd boven water te houden, worden hun dagelijkse strijd en diepe pijn bedekt met dichterlijke woorden. De USV zegt verder in een zondag uitgegeven persbericht – getekend door Usha Mungra – , dat de president als vader des vaderlands heeft gefaald om moeders en kinderen te beschermen.
Zijn liederlijke beloften over zorg en welzijn zijn leeg gebleken. Terwijl vrouwen, kinderen én mannen dagelijks lijden onder zijn beleid, blijft daadkracht uit. Vrouwen houden gezinnen overeind. Ze zijn zorgverleners, onderwijzers, interieurverzorgsters, moeders en dochters. Velen worden maandenlang niet betaald. Anderen zijn overwerkt, ondergewaardeerd en opgebrand.ADVERTISEMENT
“Na jaren van stil lijden is het tijd om onze stem te laten horen. Niet alleen met woorden, maar op 25 mei – met onze stem”
“Velen wagen zich in het onbekende, vaak buiten de landsgrenzen, onder risicovolle omstandigheden – niet uit keuze, maar uit noodzaak, op zoek naar een menswaardig bestaan. Gezinnen vallen uiteen. Kinderen groeien op zonder hun ouders. De mentale druk is onhoudbaar – de toename van huiselijk geweld, femicide, zelfdoding en maatschappelijke verruwing zijn het bewijs”.ADVERTISEMENT
De unie zegt verder dat ook moeders in de rurale gebieden zich niet langer misleiden. Ze zien hoe beloften niet worden nagekomen, hoe voedselprijzen hun dorpen onbereikbaar maken, hoe basiszorg ontbreekt. “Na jaren van stil lijden is het tijd om onze stem te laten horen. Niet alleen met woorden, maar op 25 mei – met onze stem. Want de vrouwen van dit land verdienen respect, rechtvaardigheid en échte bescherming”.
- Transvaal in slotseconden naast Robinhood..
- My Health-app geeft burgers toegang tot eigen medisch dossi…..
- Transvaal in slotseconden langs Robinhood..
- India en Pakistan houden zich aan wapenstilstand..
- Maya de Lacoste: ‘Een moeder is alles voor een kind’..
- Familieconflict tussen tante en nichtje eindigt op politieb…..
- Criminelen slaan toe in woning ondernemer: grote geldbedrag…..
- CHAN PROBEERT OOK JONGEREN TE STRIKKEN..
- SEOB over kansen, uitdagingen en beleidskeuzen..
- Afgerond Makandra-project moet exportpositie Suriname verst…..
- Verkiezingsdebat Suriname 2025: politieke partijen klaar vo…..
- Wat moet er veranderen?..
- ‘Aan de kracht achter onze samenleving’..
- Mathoera overweegt stap naar hoogste ambt: “Suriname heeft …..
- OLIE ALS ONZE REDDING..
- Gratis menstruatieproducten voor meisjes van 12 tot 18 jaar..
- Regen en onweer op Moederdag..
- Oplevering volledig gerenoveerde RGD-polikliniek in Tijgerk…..
- Mr Suriname Faizel Pinas keert als prof terug..
- Achter de gesloten deuren van het conclaaf: hoe topfavoriet…..
- Taxiën door de politiek: Landbouwers zetten door in moeilij…..