PARAMARIBO — De Unie van Surinaamse Vrouwen (USV) is geschokt door de holle ode van de president aan moeders op 9 mei. Terwijl vrouwen in het hele land vechten om het hoofd boven water te houden, worden hun dagelijkse strijd en diepe pijn bedekt met dichterlijke woorden. De USV zegt verder in een zondag uitgegeven persbericht – getekend door Usha Mungra – , dat de president als vader des vaderlands heeft gefaald om moeders en kinderen te beschermen.
Zijn liederlijke beloften over zorg en welzijn zijn leeg gebleken. Terwijl vrouwen, kinderen én mannen dagelijks lijden onder zijn beleid, blijft daadkracht uit. Vrouwen houden gezinnen overeind. Ze zijn zorgverleners, onderwijzers, interieurverzorgsters, moeders en dochters. Velen worden maandenlang niet betaald. Anderen zijn overwerkt, ondergewaardeerd en opgebrand.ADVERTISEMENT
“Na jaren van stil lijden is het tijd om onze stem te laten horen. Niet alleen met woorden, maar op 25 mei – met onze stem”
“Velen wagen zich in het onbekende, vaak buiten de landsgrenzen, onder risicovolle omstandigheden – niet uit keuze, maar uit noodzaak, op zoek naar een menswaardig bestaan. Gezinnen vallen uiteen. Kinderen groeien op zonder hun ouders. De mentale druk is onhoudbaar – de toename van huiselijk geweld, femicide, zelfdoding en maatschappelijke verruwing zijn het bewijs”.ADVERTISEMENT
De unie zegt verder dat ook moeders in de rurale gebieden zich niet langer misleiden. Ze zien hoe beloften niet worden nagekomen, hoe voedselprijzen hun dorpen onbereikbaar maken, hoe basiszorg ontbreekt. “Na jaren van stil lijden is het tijd om onze stem te laten horen. Niet alleen met woorden, maar op 25 mei – met onze stem. Want de vrouwen van dit land verdienen respect, rechtvaardigheid en échte bescherming”.
- Regering moet ook andere vormen van belastingen innen, zegt…..
- Sranan Lobi Dey: tijd voor eenheid en verbondenheid..
- Inbraak bij Kirpalani-magazijn: bewaker vastgebonden..
- Carolina Salimah Tjitrodipo..
- Ode aan de zorg: AZP eert verpleegkundigen en verzorgenden..
- Minister Nurmohamed zal geen ‘halve gebouwen of bruggen’ ac…..
- Cruciale stap in verdere ontwikkeling: De Arend krijgt form…..
- Woning van bushouder leeggeroofd bij inbraak, grote geldbed…..
- Bedrijfsleven nauwer betrokken bij vernieuwing beroepsonder…..
- Bedrijfsleven en ROM voeren een-op-een overleg..
- Wang: “Hypocriete vergelijking met China past niet bij Suri…..
- Wisse treft Boapeah in Glory-rematch..
- Politie houdt 18 verdachten aan tijdens operatie Delta Forc…..
- Wanhatti gaat van beperkte levering via generator naar 24-u…..
- Wereldwijde Alcoholmarkt Gedomineerd door Moutai en AB InBe…..
- Lions Club Kwatta eerst verpleegkundigen op Dag van de Verp…..
- Rechter sommeert WFU tot hervatting werk: Federatie legt zi…..
- Koniki: ‘Vroeg of laat zal ik er deel van uitmaken’..
- Dikan: ‘BEP doet niet aan vuilspuiterij’..
- De melting pot waarin alles hetzelfde smaakt..
- Eerbetoon aan onze zorghelden op de Dag der Verpleging..