Suriname bereidt zich voor om met een delegatie van 36 personen, deel te nemen aan Carifesta XV in Barbados, een evenement dat onze culturele rijkdom moet etaleren op het internationale podium. Er is een budget van 63.000 dollar vrijgemaakt, wat op het eerste gezicht misschien geen buitensporig bedrag lijkt, maar als je kijkt naar de situatie in ons land, begint deze uitgave vraagtekens op te roepen.
De gezondheidszorg in Suriname ligt al geruime tijd onder zware druk. Ziekenhuizen en tehuizen kampen met tekorten, personeel wacht vaak onbetaald op hun loon, en de toegankelijkheid van kwalitatieve zorg staat onder druk. Daarnaast zijn er nog steeds mensen die voor hun inzet tijdens de verkiezingen wachten op betaling. Deze verhalen bereiken Keerpunt dagelijks en geven een beeld van een samenleving die worstelt om in de meest basale behoeften te voorzien.
In zo’n context vraagt het vrijmaken van tienduizenden dollars voor een cultureel evenement om reflectie. Culturele promotie is waardevol en essentieel voor onze identiteit en het versterken van onze internationale positie. Maar is het verstandig om dit op dit moment te doen? Is het niet een luxe die wij ons als land, met zulke urgente problemen, eigenlijk niet kunnen veroorloven?
De delegatie is teruggebracht van ruim 80 naar 36 personen om binnen het budget te blijven en zelfstandige deelname op eigen kosten wordt zelfs aangemoedigd. Dit toont aan dat het beschikbare budget beperkt is en dat de organisatie haar best doet het zo efficiënt mogelijk te houden. Toch blijft het bedrag aanzienlijk en kan het elders beter ingezet worden.
Wij vragen ons af, wat de deelname aan Carifesta ons eigenlijk concreet oplevert. Wordt het alleen een mooie symboliek? Of stimuleert het daadwerkelijk toerisme en economische groei? En als het antwoord op deze vragen onzeker is, is het dan niet verstandiger om een jaartje over te slaan en die middelen te gebruiken voor directe verbetering van onze samenleving?
Onze regeringen moeten leren echt prioriteiten te stellen, vooral in tijden van crisis. Niet alles wat mooi en cultureel waardevol is, kan altijd doorgaan wanneer fundamentele sectoren zoals gezondheidszorg en sociale zekerheid haperen. Een heldere prioritering aan de top kan een voorbeeld stellen voor de hele maatschappij en een betere verdeling van schaarse middelen afdwingen.
Het is bemoedigend dat de nieuwe commissie niet alles overboord heeft gegooid, maar juist elementen van het vorige bestuur overneemt. Dat laat zien dat er continuïteit is in het werk, maar het verandert niets aan de onderliggende vragen die we ons als samenleving moeten stellen. Moeten we deelnemen om erbij te horen, of moeten we keuzes maken die werkelijk impact hebben op ons land?
Carifesta is zonder twijfel een belangrijk cultureel evenement. Maar cultuur floreert het beste in een samenleving die gezond en stabiel is, waar mensen perspectief hebben en basisvoorzieningen gegarandeerd zijn. Daarom pleit Keerpunt ervoor om dit moment te gebruiken om te heroverwegen waar we onze schaarse middelen aan besteden. Laten we de cultuur koesteren, maar niet ten koste van onze gezondheid en het welzijn van onze burgers.
The post USD 63.000 VOOR CARIFESTA ..
- Onderzoek Biza..
- Albert Ramdin van OAS beschuldigd van spilzucht, vriendjesp….
- Twee politieambtenaren verdacht van verduistering SRD 1 mil….
- Drie ontsnapte arrestanten uit cellenhuis Santodorp gezocht….
- Al sinds 2010 felle kritiek op hoge directiesalarissen.
- Artsen waarschuwen voor onbekende verlammingsziekte in Gaza..
- Chinese ambassadeur vol lof over Suriname..
- Artiesten eren scheidende operationeel manager Nederlandse …..
- MinOWC scherpt doorstroomcriteria aan voor Imeao-leerlingen..
- Opmerkelijk – 2-jarig meisje in koffer gestopt in Nieuw-Zee….
- Politie heeft een serieus probleem .
- Noodsituatie in het MULO-onderwijs.
- Goud, macht en misbruik: De strijd om Surinames economische….
- EU-ambassadeur: ‘Goede samenwerking en aanpak blacklisting …..
- SLM lanceert vrachtdivisie: eerste eigen vrachtvliegtuig ar…..
- Sociale investering TotalEnergies in onderwijs met Scholars…..
- Schoolleiders verrast door plots besluit minOWC over oude b…..
- Denzel Washington keert terug in nieuwe trailer ‘Highest 2 ….
- Organisator ‘Burna Boy-concert’ in Arena failliet: fans kun….
- Beyoncé en Levi’s lanceren denimcollectie na jaar lange cam….
- Cardi B opent ‘WWE SummerSlam 2025’ en previewt nieuw numme….