Suriname bereidt zich voor om met een delegatie van 36 personen, deel te nemen aan Carifesta XV in Barbados, een evenement dat onze culturele rijkdom moet etaleren op het internationale podium. Er is een budget van 63.000 dollar vrijgemaakt, wat op het eerste gezicht misschien geen buitensporig bedrag lijkt, maar als je kijkt naar de situatie in ons land, begint deze uitgave vraagtekens op te roepen.
De gezondheidszorg in Suriname ligt al geruime tijd onder zware druk. Ziekenhuizen en tehuizen kampen met tekorten, personeel wacht vaak onbetaald op hun loon, en de toegankelijkheid van kwalitatieve zorg staat onder druk. Daarnaast zijn er nog steeds mensen die voor hun inzet tijdens de verkiezingen wachten op betaling. Deze verhalen bereiken Keerpunt dagelijks en geven een beeld van een samenleving die worstelt om in de meest basale behoeften te voorzien.
In zo’n context vraagt het vrijmaken van tienduizenden dollars voor een cultureel evenement om reflectie. Culturele promotie is waardevol en essentieel voor onze identiteit en het versterken van onze internationale positie. Maar is het verstandig om dit op dit moment te doen? Is het niet een luxe die wij ons als land, met zulke urgente problemen, eigenlijk niet kunnen veroorloven?
De delegatie is teruggebracht van ruim 80 naar 36 personen om binnen het budget te blijven en zelfstandige deelname op eigen kosten wordt zelfs aangemoedigd. Dit toont aan dat het beschikbare budget beperkt is en dat de organisatie haar best doet het zo efficiënt mogelijk te houden. Toch blijft het bedrag aanzienlijk en kan het elders beter ingezet worden.
Wij vragen ons af, wat de deelname aan Carifesta ons eigenlijk concreet oplevert. Wordt het alleen een mooie symboliek? Of stimuleert het daadwerkelijk toerisme en economische groei? En als het antwoord op deze vragen onzeker is, is het dan niet verstandiger om een jaartje over te slaan en die middelen te gebruiken voor directe verbetering van onze samenleving?
Onze regeringen moeten leren echt prioriteiten te stellen, vooral in tijden van crisis. Niet alles wat mooi en cultureel waardevol is, kan altijd doorgaan wanneer fundamentele sectoren zoals gezondheidszorg en sociale zekerheid haperen. Een heldere prioritering aan de top kan een voorbeeld stellen voor de hele maatschappij en een betere verdeling van schaarse middelen afdwingen.
Het is bemoedigend dat de nieuwe commissie niet alles overboord heeft gegooid, maar juist elementen van het vorige bestuur overneemt. Dat laat zien dat er continuïteit is in het werk, maar het verandert niets aan de onderliggende vragen die we ons als samenleving moeten stellen. Moeten we deelnemen om erbij te horen, of moeten we keuzes maken die werkelijk impact hebben op ons land?
Carifesta is zonder twijfel een belangrijk cultureel evenement. Maar cultuur floreert het beste in een samenleving die gezond en stabiel is, waar mensen perspectief hebben en basisvoorzieningen gegarandeerd zijn. Daarom pleit Keerpunt ervoor om dit moment te gebruiken om te heroverwegen waar we onze schaarse middelen aan besteden. Laten we de cultuur koesteren, maar niet ten koste van onze gezondheid en het welzijn van onze burgers.
The post USD 63.000 VOOR CARIFESTA ..
- Opleiding exercitie-instructeurs hervat na zestien jaar..
- Schooldirecteuren moeten nieuwe slagingsnormen hanteren voo…..
- Voorbereidingen begrotingen 2025 en 2026 in gang..
- VERKEERSCHAOS EN DE “SLIMMERIKKEN”..
- Na zestien jaar weer exercitie instructeursopleiding voor p…..
- Joan Mac-Intosh zet zich in voor autisme-bewustwording in S…..
- Suriname in regionale top vier met laagste benzineprijzen..
- Dochter en schoonzoon aangehouden na dodelijke familieruzie..
- Verkeersveiligheidsinstituut Suriname slaat alarm over erns…..
- Vakbond Newmont slaat alarm: Newmont wil 10-15 procent werk…..
- TotalEnergies lanceert officieel Scholarship Programma in S…..
- Herstructurering en strengere controle binnen ministerie SO…..
- President Simons beëdigt nieuwe Staatsraad..
- Aanvang begrotingsbehandeling op dinsdag 12 augustus..
- Acht jaar voor doodslag op oom..
- Monorath: ‘Wat niet goed is, hoort er niet bij’..
- Vakbond Newmont vraagt VWA tot zorgvuldige beoordeling voor…..
- Ministersteam voltallig met beëdiging Onderwijsminister Cur…..
- Rechter legt 8 jaar op voor doden van oom met houten balk..
- Stock Market Game traint duizenden Caribische jongeren in f…..
- Irma Cecilia Reding (81) Almere 1-8-2025..