Minister Stanley Raghoebarsing van Financiën en Planning, en Sultan Abdulrahman Al-Marshad, Chief Executive Officer van het Saudi Fund for Development (SFD) hebben op 10 februari 2025 een financieringsovereenkomst van USD 20 miljoen getekend voor de uitbreiding van de elektriciteitsvoorziening in Paramaribo en Nickerie.
Het project ‘Expansion of Power Generation, Transmission and Distribution Systems’ beoogt de verbetering van de opwekking, transmissie en distributie van elektriciteit in Paramaribo en Nickerie, door een investering van USD 105 miljoen in de komende vier jaren. Hiervandraagt het SFD USD 20 miljoen bij, USD 48 miljoen is al door de Islamic Development Bank (IsDB) ingebracht, het OPEC Fund for International Development (OFID) zal USD 25 miljoen bijdragen en Suriname komt met USD 12 miljoen in. Doel van het project is om het welzijn van de Surinaamse bevolking te verbeteren door elektriciteit beter toegankelijk te maken, de kwaliteit te verbeteren en de prijs te verlagen. Het project speelt in op de groeiende vraag naar elektriciteit en zal 4.350 nieuwe huishoudens en 470 nieuwe commerciële eenheden aansluiten. De kwaliteit en betrouwbaarheid zullen beter zijn door een stabielere stroomvoorziening en minder onderbrekingen. Het project wordt uitgevoerd door de Energie Bedrijven Suriname (EBS) en zal in 4 jaren voltooid zijn.
Minister Raghoebarsing zegt dat deze investering ons helpt om de energievoorziening voor de nabije toekomst veilig te stellen. “Het is een belangrijke stap die de economische groei en het welzijn van onze burgers goed zal doen.” CEO Sultan merkte op dat het Saudi Fund for Development wereldwijd energie-,infrastructuur- en ontwikkelingsprojecten ondersteunt. Met deze lening worden behoorlijke verbeteringen aangebracht in de Surinaamse energie-infrastructuur.Er zijn nog twee Surinaamse projecten met het SFD in voorbereiding, een voor huisvesting en een voor wegeninfrastructuur. CEO Sultan Abdulrahman Al-Marshad brengt dinsdag een beleefdheidsbezoek aan president Chandrikapersad Santokhi. De president speelde, tijdens zijn voorzitterschap van de Caricom, een belangrijke rol bij de introductie van dit Fonds in de regio. Dat leidde er ook toe dat in november 2023 de relatie tussen Suriname en het SFD werd opgestart.
- India bewijst humaniteit..
- Medewerkers AdeKUS in actie om achterstallige betaling..
- I-Care polikliniek voor preventieve oogzorg en specialistis…..
- Medewerkers bestuursressorten Marowijne-Zuidwest en Boven-T…..
- Multidisciplinaire werkgroepen presenteren aanbevelingen in…..
- Somohardjo beschuldigt minister Landvreugd van machtsmisbru…..
- Somohardjo: “Volk apprecieert asfalteren wegen vlak voor ve…..
- Vier jaar Yankee-circus..
- President wil 100.000 boekjes over verworvenheden regering..
- Surinaamse oogzorg verstekt met I-Care polikliniek..
- NAVO-baas Rutte steunt visie van Trump over strategisch bel…..
- Ruim 600 bewoners van Boven-Suriname hebben nu continu toeg…..
- Welk ‘verhaal’ klopt..
- NPS mag meedoen aan de verkiezingen..
- Mannen: “We beschouwen elk team als een serieuze tegenstand…..
- Regering introduceert millets in Suriname..
- China heft tarieven op Amerikaanse goederen na Trumps zet..
- Assembleelid Wang: “Invoeren kassysteem niet op het juiste …..
- Vertellers delen eigen liefdeservaringen tijdens Lobi Tori …..
- Stichting Lobi: Extra aandacht voor kankerpreventie..
- Startsein bouw nieuwe Hoofdbureau van Politie..