Minister Stanley Raghoebarsing van Financiën en Planning, en Sultan Abdulrahman Al-Marshad, Chief Executive Officer van het Saudi Fund for Development (SFD) hebben op 10 februari 2025 een financieringsovereenkomst van USD 20 miljoen getekend voor de uitbreiding van de elektriciteitsvoorziening in Paramaribo en Nickerie.
Het project ‘Expansion of Power Generation, Transmission and Distribution Systems’ beoogt de verbetering van de opwekking, transmissie en distributie van elektriciteit in Paramaribo en Nickerie, door een investering van USD 105 miljoen in de komende vier jaren. Hiervandraagt het SFD USD 20 miljoen bij, USD 48 miljoen is al door de Islamic Development Bank (IsDB) ingebracht, het OPEC Fund for International Development (OFID) zal USD 25 miljoen bijdragen en Suriname komt met USD 12 miljoen in. Doel van het project is om het welzijn van de Surinaamse bevolking te verbeteren door elektriciteit beter toegankelijk te maken, de kwaliteit te verbeteren en de prijs te verlagen. Het project speelt in op de groeiende vraag naar elektriciteit en zal 4.350 nieuwe huishoudens en 470 nieuwe commerciële eenheden aansluiten. De kwaliteit en betrouwbaarheid zullen beter zijn door een stabielere stroomvoorziening en minder onderbrekingen. Het project wordt uitgevoerd door de Energie Bedrijven Suriname (EBS) en zal in 4 jaren voltooid zijn.
Minister Raghoebarsing zegt dat deze investering ons helpt om de energievoorziening voor de nabije toekomst veilig te stellen. “Het is een belangrijke stap die de economische groei en het welzijn van onze burgers goed zal doen.” CEO Sultan merkte op dat het Saudi Fund for Development wereldwijd energie-,infrastructuur- en ontwikkelingsprojecten ondersteunt. Met deze lening worden behoorlijke verbeteringen aangebracht in de Surinaamse energie-infrastructuur.Er zijn nog twee Surinaamse projecten met het SFD in voorbereiding, een voor huisvesting en een voor wegeninfrastructuur. CEO Sultan Abdulrahman Al-Marshad brengt dinsdag een beleefdheidsbezoek aan president Chandrikapersad Santokhi. De president speelde, tijdens zijn voorzitterschap van de Caricom, een belangrijke rol bij de introductie van dit Fonds in de regio. Dat leidde er ook toe dat in november 2023 de relatie tussen Suriname en het SFD werd opgestart.
- I-Care Polikliniek voor Oogaandoeningen versterkt oogzorg i…..
- Rekenkundig bekeken..
- NDP: Na politieke achtervolging OM nu gerechtigheid..
- Man aangehouden te Stolkertsijver voor illegaal vuurwapen b…..
- NDP verheugd over volledige vrijspraak ondervoorzitter Adhi…..
- ‘Geen redelijke en billijke afweging van gronden om Ashwin …..
- PRO breekt met etnische politiek en levert integere bestuur…..
- PALU: Het RVI sprookje van Santokhi: Wie biedt meer?..
- Voedselpakketten..
- President Santokhi bezoekt scholen in Lelydorp..
- ‘Project Hoofdbureau van Politie in teken versterking recht…..
- Arbeidsinspectie voert verhoogde inspecties uit in Nickerie..
- Verhitte menigte haalt Monikarta op..
- 14-jarige scholier die bedreigende uitlatingen doet aangeho…..
- Tsang: “Machtigingswet NV Telesur mogelijk vrijbrief voor v…..
- Trump belooft Gaza over te nemen..
- Ashwin Adhin nu definitief een vrije man..
- Ramadhin en Bhikharie garanderen veiligheid voedselhulp Ind…..
- Oud-vicepresident Adhin ook in hoger beroep vrijgesproken..
- Adhin in hoger beroep ook vrijgesproken; OM teruggefloten..
- Brug Saramaccakanaal wordt op 26 maart opgeleverd..