De Anton de Kom Universiteit van Suriname (AdeKUS) is een geaccrediteerde opleiding rijker. De Bacheloropleiding Onderwijs- en Pedagogische Wetenschappen (OPW) van de Faculteit der Maatschappij Wetenschappen heeft namelijk op 28 oktober 2024 de ‘Toets Nieuwe Opleiding’ van het Nationaal Orgaan voor Accreditatie (NOVA) succesvol doorstaan en is per februari 2025 voor zes jaar geaccrediteerd.
De opleiding OPW is in oktober 2023 gestart en vloeit voort uit de bestaande opleiding Agogische Wetenschappen en Onderwijskunde (A&O). De bacheloropleiding OPW biedt studenten de keuze uit twee afstudeervarianten: Onderwijskunde en Pedagogiek. Na afronding van de studie beschikt de afgestudeerde over kennis en inzicht in de wetenschappelijke grondslagen van leren en ontwikkelen.
Afhankelijk van de gekozen afstudeervariant kan de afgestudeerde leer- en ontwikkelingsvraagstukken binnen het onderwijskundige of pedagogische domein – met een specifieke focus op Suriname en de regio – identificeren, kritisch analyseren en oplossingsmodellen aandragen. De accreditatie betekent niet alleen een erkenning van de kwaliteit van het OPW-programma, maar opent tevens deuren voor verdere groei en ontwikkeling.
Inmiddels is er een aanvang gemaakt met de voorbereidingen voor een aansluitende Masteropleiding. De opleiding zal zich blijven inzetten voor voortdurende verbetering en innovatie, zodat toekomstige generaties studenten optimaal worden voorbereid op academische en maatschappelijke functies als onderwijskundige en pedagogische professionals.
- CHS schrapt 14 personen van DNA-lijst..
- Hoofdstembureau Sipaliwini verbaasd over vreemde gang van z…..
- Nationaal Leger heeft 31 nieuwe commando’s erbij..
- Leerkrachten zoeken hulp bij vicepresident..
- Wereld autisme bewustwording dag: ‘We leren als ouders stee…..
- Nieuw-Zeelands meisje onterecht op psychiatrische afdeling …..
- Politieman schiet op auto ex-vriendin die op hem inreed..
- Strijd tegen tabaksgebruik in Suriname vereist strengere we…..
- Verkiezingsvoorbereidingen in Suriname verlopen stroef..
- Regering wijzigt Kiesbesluit: Ressortraadszetels Moengo van…..
- Dubbele kandidaten en ontbrekende stukken te Commewijne in …..
- Regering bespreekt uitbreiding rr-zetels Moengo..
- Verdachten herkend op camerabeelden en aangehouden..
- 20-jarige aangehouden met cocaïne en marihuana in Kwatta..
- Regering wil RR-zetels Moengo met twk verruimen..
- VOS-leerkrachten stellen ultimatum van een week..
- Brunswijk over van Dijk-Silos: “zij is een NDP’er”..
- Bibis: Technisch euvel digitaal ICF verholpen; foto optie v…..
- Vrouw pleit schuldig aan moord op haar moeder in verzorging…..
- OKB: geen sprake van partijdigheid..
- OKB veroordeelt aantijgingen van partijdigheid met klem..