De Anton de Kom Universiteit van Suriname (AdeKUS) is een geaccrediteerde opleiding rijker. De Bacheloropleiding Onderwijs- en Pedagogische Wetenschappen (OPW) van de Faculteit der Maatschappij Wetenschappen heeft namelijk op 28 oktober 2024 de ‘Toets Nieuwe Opleiding’ van het Nationaal Orgaan voor Accreditatie (NOVA) succesvol doorstaan en is per februari 2025 voor zes jaar geaccrediteerd.
De opleiding OPW is in oktober 2023 gestart en vloeit voort uit de bestaande opleiding Agogische Wetenschappen en Onderwijskunde (A&O). De bacheloropleiding OPW biedt studenten de keuze uit twee afstudeervarianten: Onderwijskunde en Pedagogiek. Na afronding van de studie beschikt de afgestudeerde over kennis en inzicht in de wetenschappelijke grondslagen van leren en ontwikkelen.
Afhankelijk van de gekozen afstudeervariant kan de afgestudeerde leer- en ontwikkelingsvraagstukken binnen het onderwijskundige of pedagogische domein – met een specifieke focus op Suriname en de regio – identificeren, kritisch analyseren en oplossingsmodellen aandragen. De accreditatie betekent niet alleen een erkenning van de kwaliteit van het OPW-programma, maar opent tevens deuren voor verdere groei en ontwikkeling.
Inmiddels is er een aanvang gemaakt met de voorbereidingen voor een aansluitende Masteropleiding. De opleiding zal zich blijven inzetten voor voortdurende verbetering en innovatie, zodat toekomstige generaties studenten optimaal worden voorbereid op academische en maatschappelijke functies als onderwijskundige en pedagogische professionals.
- De verkiezingen van 2025: een democratie op de rand?..
- PL luidt noodklok: Twee onderdirecteuren politiek ontheven..
- Vijf kandidaten geschrapt in Coronie..
- Geen eenduidig optreden en interpretatie Kiesregeling door …..
- 31 dr- en rr-kandidaten Commewijne geschrapt..
- MOB viert downsyndroom dag met pupillen..
- Ook in Commewijne een aantal geschrapte kandidaten..
- Belastinginning..
- Simons beschikbaar als presidentskandidaat..
- Eerste lading verkiezingsmateriaal..
- Commewijne schrapt 31 kandidaten van de lijst..
- Twintigjarige aangehouden met cocaïne en marihuana..
- BEP bereidt 51 DNA-kandidaten voor op verkiezingen..
- Politie houdt M.K. aan met 6,2 gram cocaïne..
- Dansdocent Shaneaka Gibbs: ‘Ik ben zelf een smeltkroes net …..
- Louis heeft vast meegekeken..
- ONAFHANKELIJKE VERKIEZINGEN?..
- SDU-voorzitter Celsius Waterberg: ‘Weer spoorwegen in Surin…..
- Bezorgde Amerikaanse senator houdt recordspeech van 25 uur..
- SPB-voorzitter Atompai vraagt betere bescherming politieamb…..
- Nieuwe kansen voor ondernemers met beperkingen..