De uitspraak in de zaak tegen twee Belgische jongeren, verdacht van het smokkelen van zeldzame mieren uit Kenia, is uitgesteld. Belgische media melden dat de rechter in Kenia meer tijd nodig heeft om alle ingediende rapporten te bestuderen. De uitspraak, die aanvankelijk vandaag zou plaatsvinden, is nu verplaatst naar 7 mei.
De verdachten, David L. en Seppe L., beiden 18 jaar oud, werden begin april in Kenia gearresteerd met ruim 5000 mieren die waren verstopt in meer dan 2200 kleine buisjes. Het ging onder andere om de Messor cephalotes, een mierensoort die alleen voorkomt in Ethiopië, Tanzania en Kenia.
De jongeren zouden van plan zijn geweest de mieren te exporteren naar Europa en Azië, waar ze als exotische huisdieren verkocht worden. De straatwaarde van de mieren wordt geschat op zo’n 6800 euro.
‘Per ongeluk gesmokkeld’Beide verdachten hebben inmiddels schuld bekend voor illegaal bezit en smokkel van beschermde diersoorten. “We zijn niet naar Kenia gekomen om de wet te overtreden,” verklaarde David L. tijdens een eerdere zitting. Hij stelde dat de smokkel “per ongeluk” gebeurde en sprak van “domheid”.
Tijdens de zitting op de luchthaven Jomo Kenyatta in Nairobi verklaarde hoofdrechter Thuku dat ze meer tijd nodig heeft om alle stukken te bestuderen. Onder de ingediende documenten bevinden zich onder meer karakterverslagen van de scoutingclub waar de jongens actief waren, en een psychologisch rapport.
Aan de zijde van het Keniaanse Openbaar Ministerie zijn rapporten ingediend van de Kenya Wildlife Service en het National Museums of Kenya. Deze benadrukken het belang van de mieren voor het ecosysteem en waarschuwen voor de impact van de smokkel op de biodiversiteit.
Zware straf dreigtDe advocaat van de jongeren benadrukte dat zijn cliënten “onwetend waren over de wetgeving” in Kenia. Voor de smokkel van beschermde diersoorten kan in Kenia een boete van minimaal 20 miljoen Keniaanse shilling (ongeveer €136.000) worden opgelegd, of een gevangenisstraf van minstens tien jaar. Het hoofd van het Keniaanse Openbaar Ministerie heeft aangedrongen op een strenge straf om een voorbeeld te stellen.
Behalve de Belgische verdachten staan ook een Vietnamees en een Keniaan terecht. Zij werden met ongeveer 400 mieren aangehouden en hebben eveneens schuld bekend.
- Sharman: “Geen plaats voor politieke experimenten met Surin…..
- Slopende rechtszaken dwingen HvJ uitspraken naar woensdag u…..
- Nieuwe straatverlichting langs Oostwestverbinding moet verk…..
- ECD stelt veel overtredingen vast bij supermarkten..
- Hassankhan: politieke partijen hebben huiswerk niet gemaakt…..
- Rapper Makkie verbindt verleden met heden met nieuw album..
- Bewoonster betrapt inbreker in huis..
- “Stembiljet groter geworden en daarom ook duurder”..
- Henk ‘Zwarte Cobra’ Rommy ook in hoger beroep vrijgespr…..
- OPTSU: “Enige partij die Suriname écht kan ontwikkelen…..
- Personificatie oproepingskaarten gestart..
- Bronto Somohardjo eist rechtvaardigheid van president..
- VVEPS over het lijden en sterven van Jezus..
- Voetganger overlijdt bij aanrijding..
- Mederwerker van het security bedrijf ‘Alliance” in hongerst…..
- ECD neemt illegale sigaretten en alcohol in beslag in Broko…..
- Tiener doorbreekt stilte na seksueel misbruik door oom..
- Korpschef spreekt politiek actieve agenten toe..
- Somohardjo: ‘er hangt een stank van corruptie rondom Santok…..
- Revalidatiecentrum krijgt ‘kleur’..
- NDP blijft vasthouden aan standpunt: samenwerking met VHP u…..