De Parlementaire Commissie belast met de voorbereidingen van de inauguratie, onder leiding van Rabindre Parmessar, heeft gisteren wederom een bezoek gebracht aan de Anthony Nesty Sporthal (ANS) om de voortgang van de werkzaamheden te inspecteren. Op woensdag 9 juli 2025 bracht de commissie reeds een bezoek aan de locatie om richtlijnen en feedback te geven. Die zijn intussen al meegenomen.
Tijdens het recente bezoek stelde commissievoorzitter Parmessar dat er aanzienlijke vooruitgang is geboekt: “De oude situatie had u gezien en waar het nu is, is een wereld van verschil, dankzij de inzet van veel mensen. Er is dag en nacht gewerkt; het terrein was verwaarloosd, de muren en de omgeving verkeerden in slechte staat. We hebben bewust voor de ANS gekozen. We hadden ook het Onafhankelijkheidsplein kunnen gebruiken en tenten huren, maar wanneer we het in de ANS doen, is de verbetering blijvend. Sporters en artiesten die gebruikmaken van de hal zullen hier ook profijt van hebben”.
Parmessar gaf aan dat 95 procent van de renovatiewerkzaamheden inmiddels is afgerond, inclusief de decoratie en de opstelling van de zitplaatsen. De verwachting is dat op maandag 14 juli 2025 in de middag de werkzaamheden volledig zijn afgerond. Dinsdag wordt er in de ANS een persconferentie belegd om meer duidelijk te verschaffen en om in te gaan op vragen van journalisten.
In reactie op onduidelijkheden in de samenleving benadrukte Parmessar dat de ANS zal functioneren als de vergaderzaal van De Nationale Assemblée voor deze gelegenheid, inclusief de ontvangst van hoge gasten, waardoor het gebouw en de omgeving op het gewenste niveau worden gebracht. De werkzaamheden betreffen onder meer de aankleding van het gebouw, de veiligheid en de logistieke voorbereiding voor de inauguratie.
- Fernald al geruime tijd wars van ‘koers’ NPS..
- VAN ’T HOGERHUYSSTRAAT ALS SPIEGEL VAN HET GEVOERDE BELEI…..
- VHP HEEFT ZICHZELF DE DAS OM GEDAAN..
- Ivan Fernald verlaat NPS: De maat is vol..
- Ivan Fernald zegt lidmaatschap NPS op..
- Krin..
- BREAKING – Ivan Fernald weg bij NPS..
- “Evaluatie verkiezingen; planning richting 2030 noodzakelij…..
- ‘Kritiek op kandidaat-ministers prematuur’; Panka vraagt om…..
- Strenge veiligheid rond inauguratie – Wegen rond ANS afgesl…..
- Suriname met vijf leerlingen naar internationale natuurkund…..
- IMF wil relatie met Suriname onder Simons voortzetten..
- Regering-Simons rond: 17 ministers en één onderminister voo…..
- China wil samenwerking met Suriname verdiepen onder preside…..
- President Xi feliciteert Jennifer Simons met presidentschap..
- Volksgezondheid werkt met Paho aan nationaal actieplan niet…..
- Chinese president Xi feliciteert Simons met verkiezing tot …..
- Dansen met olifanten..
- SAO neemt afscheid van minister Mac Andrew..
- DNA legt laatste hand aan Anthony Nesty Sporthal voor inaug…..
- Directeur Havo 4: “Slechtste resultaat in vijf jaar”..