Langs de beroemde backpackersstraat Khao San Road in Bangkok boden duizenden winkels de afgelopen jaren een overvloed aan cannabisproducten aan, vaak met kleurrijke wietbladeren op de gevels. Maar sinds nieuwe wetten in juni het recreatief gebruik van cannabis opnieuw strafbaar stelden, verkeert de Thaise wietindustrie – goed voor ruim 1 miljard dollar – in onzekerheid.
Volgens de nieuwe regels is voor elke aankoop van cannabis een medisch recept nodig. Hoe deze regels precies zullen werken, is nog onduidelijk. Winkels zouden zich mogelijk moeten registreren als kliniek. Ondernemer Natthakan Punyathanaworakit sloot een van haar drie winkels en vreest dat de meeste zaken moeten sluiten of ondergronds gaan.
De strengere regels kwamen na het vertrek van de Bhumjaithai-partij – voorstander van legalisatie – uit de regeringscoalitie. Premier Srettha Thavisin gaf gezondheidsredenen op: jongeren en kinderen zouden beschermd moeten worden. Ondernemers stellen echter dat de kwestie gepolitiseerd is.
Na de legalisatie drie jaar geleden schoten cannabiswinkels als paddenstoelen uit de grond, wat leidde tot zorgen over illegale smokkel en negatieve publiciteit. Twee Britse vrouwen werden dit jaar nog gearresteerd voor het smokkelen van grote hoeveelheden wiet uit Bangkok.
Kleine ondernemers, zoals Chokwan Chopaka, klagen dat de kosten om aan de nieuwe regels te voldoen te hoog zijn. “Het zijn vaak familiebedrijven waar iedereen meehelpt. Die zullen het zwaar krijgen,” zegt ze.
Ook op Khao San Road merken winkeliers een afname van toeristen. “Toeristen zijn bang geworden,” zegt een verkoper. Boeren vrezen dat ze niet kunnen concurreren met grote bedrijven, nu de markt krimpt en regels strenger worden.
Hoewel hervorming noodzakelijk lijkt, vrezen velen dat het te snel en zonder duidelijke richtlijnen gebeurt, met grote gevolgen voor kleine ondernemers en boeren.
- Sanches en Mahadew geïnstalleerd bij Hof van Justitie..
- Vastgoedsector Suriname niet op zwarte lijst: FIU ontkracht…..
- SRD zakt naar dieptepunt door overheidsuitgaven en onzekerh…..
- Deken van Orde van Advocaten roept autoriteiten op invullin…..
- Suriname debuteert op OIC Youth Capital 2025 in Marrakech..
- Brunswijk is nogsteeds vicepresident, concludeert Essed..
- ‘Yu Na Taa’ nieuwe song Latin King Johan Misiedjan..
- Ryaen La Rose: “Afro-Surinamers moeten wakker worden over w…..
- Het is tijd voor echte democratische hervorming in Suriname..
- Start Learning for Life Community Project bij Surinaamse Br…..
- Expositie Nola Hatterman: ‘Zwart is ook mooi’..
- Historische verkiezing op komst: Suriname krijgt zondag eer…..
- Vrijspraak in Kippie-zaak: rechter ziet geen verduistering..
- Anti-corruptiewet Suriname: juridische blik op artikel 54e …..
- Eerste Freedomswim te Republiek succesvol..
- Kandidaatstelling president en vp gesloten; inauguratie op …..
- Regering versterkt zorg, onderwijs en veiligheid met nieuwe…..
- Suriname lanceert digitale PSA-kaart: veiliger en wereldwij…..
- Minister Ramadhin draagt bij aan publicatie in Islamic Deve…..
- Ruzie tussen SMS en HES over betaling bunkerdeal met Staats…..
- Strafrechter spreekt ondernemers Van den Bergh en Badal vri…..