Langs de beroemde backpackersstraat Khao San Road in Bangkok boden duizenden winkels de afgelopen jaren een overvloed aan cannabisproducten aan, vaak met kleurrijke wietbladeren op de gevels. Maar sinds nieuwe wetten in juni het recreatief gebruik van cannabis opnieuw strafbaar stelden, verkeert de Thaise wietindustrie – goed voor ruim 1 miljard dollar – in onzekerheid.
Volgens de nieuwe regels is voor elke aankoop van cannabis een medisch recept nodig. Hoe deze regels precies zullen werken, is nog onduidelijk. Winkels zouden zich mogelijk moeten registreren als kliniek. Ondernemer Natthakan Punyathanaworakit sloot een van haar drie winkels en vreest dat de meeste zaken moeten sluiten of ondergronds gaan.
De strengere regels kwamen na het vertrek van de Bhumjaithai-partij – voorstander van legalisatie – uit de regeringscoalitie. Premier Srettha Thavisin gaf gezondheidsredenen op: jongeren en kinderen zouden beschermd moeten worden. Ondernemers stellen echter dat de kwestie gepolitiseerd is.
Na de legalisatie drie jaar geleden schoten cannabiswinkels als paddenstoelen uit de grond, wat leidde tot zorgen over illegale smokkel en negatieve publiciteit. Twee Britse vrouwen werden dit jaar nog gearresteerd voor het smokkelen van grote hoeveelheden wiet uit Bangkok.
Kleine ondernemers, zoals Chokwan Chopaka, klagen dat de kosten om aan de nieuwe regels te voldoen te hoog zijn. “Het zijn vaak familiebedrijven waar iedereen meehelpt. Die zullen het zwaar krijgen,” zegt ze.
Ook op Khao San Road merken winkeliers een afname van toeristen. “Toeristen zijn bang geworden,” zegt een verkoper. Boeren vrezen dat ze niet kunnen concurreren met grote bedrijven, nu de markt krimpt en regels strenger worden.
Hoewel hervorming noodzakelijk lijkt, vrezen velen dat het te snel en zonder duidelijke richtlijnen gebeurt, met grote gevolgen voor kleine ondernemers en boeren.
- Politiek pad nu geplaveid; de economische weg ligt vol valk…..
- Deken Fraenk vraagt autoriteiten om invulling Constitutione…..
- Leo Brunswijk: politieke partijen zagen ABOP als grootste b…..
- Santokhi, pe a moni de? (1)..
- Directeur MAS: “Voldoende animo om maritieme school draaien…..
- Militairen beschuldigd van diefstal na tekort aan provian…..
- 169 bloeddonoren onderscheiden..
- Voorwaarts kan geen potten breken tegen Inter Moengotapoe..
- Politie Lelydorp pakt daders na tip over gestolen aluminium..
- Er is geen andere keus voor de VHP dan om de oppositie in t…..
- PG: ontwerpwet Openbaar Ministerie moet worden goedgekeurd …..
- ExxonMobil draagt deel van Stabroek-blok over aan Guyanese …..
- AW en J wil betere aansluiting arbeidsmarkt en private sect…..
- Colombia onderschept eerste onbemande narco-onderzeeër, uit…..
- Boldewijn waarschuwt voor gevolgen politieke ongediscipline…..
- OM eist zeven jaar celstraf voor voorbereidingen drugstrans…..
- NPS-topper Ivanildo Plein: ‘Ik ben Brunswijk dankbaar dat h…..
- Doorbraak voor vrouwen in de politiek: Simons wordt eerste …..
- Deken: Rechtspraak is geen wedstrijd tussen partijen..
- Jennifer Simons voorgedragen als presidentskandidaat, Rusla…..
- Focus op jongeren en mentale gezondheid na covid-19 op OIC …..