Ondanks de stijgende kosten van boeken blijft de belangstelling voor literatuur in Suriname onverminderd bestaan. Dat zegt Sylva Koemar, ondervoorzitter van Schrijversgroep 77, in gesprek met Suriname suriname. Tijdens de gezamenlijke boekpresentatie van auteurs Hilli Arduin en Jack Menke benadrukte zij dat het publiek trouw blijft komen naar de activiteiten van de organisatie.
“Er is nog steeds animo voor literatuur. Jaarlijks verschijnen er nieuwe boeken van zowel gevestigde auteurs als debutanten,” aldus Koemar. Ze merkt op dat niet alleen Surinaamse schrijvers hun weg vinden naar Schrijversgroep 77, maar dat ook buitenlandse auteurs gebruikmaken van het platform om hun werk onder de aandacht te brengen. Daarmee is de organisatie uitgegroeid tot het grootste literaire podium van het land.
Toch brengt de liefde voor boeken ook uitdagingen met zich mee. Volgens Koemar worden boeken steeds duurder, wat een drempel vormt voor zowel lezers als schrijvers. “Daarom bieden we tijdens onze evenementen boeken vaak aan tegen een speciale prijs,” geeft zij aan.
Een bemoedigende ontwikkeling is dat schrijvers tegenwoordig zelf het initiatief nemen om hun werk via Schrijversgroep 77 te presenteren. “Vroeger moesten wij actief op zoek naar auteurs. Nu weten zij ons te vinden,” zegt Koemar.
Zij benadrukt verder het belang van het lidmaatschap bij de groep, niet alleen vanwege de boekpresentaties, maar ook vanwege de ondersteuning en voordelen voor schrijvers. Tegelijkertijd wijst ze op een zorgelijke trend: veel jong talent publiceert geen werk vanwege de hoge kosten van boekpublicatie. In Suriname zijn momenteel slechts twee uitgeverijen actief: Publishing Services Suriname en Ralicon.
Om schrijvers meer kansen te bieden, werkt Schrijversgroep 77 aan nieuwe initiatieven. Op de agenda staan workshops en een intensievere samenwerking met Stichting Skrifi. Ook wordt er gedacht aan het organiseren van een boekenfestival.
“We hebben voldoende bestaande boeken om zo’n festival vorm te geven. Het is niet eenvoudig, maar met goede samenwerking tussen de verschillende partners is het zeker mogelijk,” besluit Koemar hoopvol.
- Rosita Carmelita Sandra Willems (64) Suriname 15-4-2025..
- RITA MARIE GOEDHOOP-GRAUWDE (75) Paramaribo 17-4-2025..
- Geruisloos en ongemerkt is voor Suriname een derde geslacht…..
- President tekent condoleanceregister in de kathedraal..
- Democratie in Suriname onder druk: het vonnis dat de rechts…..
- Verkiezingsorganisatie in eindsprint naar 25 mei..
- Dankwoord Telesur..
- Diverse dorpen Boven-Suriname krijgen 24 uurs stroom..
- Anil Koendjbiharie stelt zich wederom kandidaat voor het pa…..
- Biza-onderminister noemt ruis rond gunning stembiljetten on…..
- Goedschalk pleit voor bospauze tot grondenrechten zijn gere…..
- Eskak: ‘Geen sprake van corruptie bij drukken stembiljetten…..
- Operatie Delta Force verhoogt druk op zware criminaliteit: …..
- Broer president Santokhi overleden..
- Santokhi prijst paus als visionair leider..
- Paradox van het Denken en de Macht (3): Socrates en Democra…..
- Geen ‘nyan patu’ bij uitvoering projecten van OW..
- Narcotica Brigade verbrandt te Kraka hoeveelheid inbeslagge…..
- Gewapende diefstal nabij supermarkt: dader ontsnapt na scho…..
- Trump zegt ‘STOP’ tegen Putin na Russische aanv…..
- Maritieme opleidingen in spotlight tijdens CMU Day..