Ondanks de stijgende kosten van boeken blijft de belangstelling voor literatuur in Suriname onverminderd bestaan. Dat zegt Sylva Koemar, ondervoorzitter van Schrijversgroep 77, in gesprek met Suriname suriname. Tijdens de gezamenlijke boekpresentatie van auteurs Hilli Arduin en Jack Menke benadrukte zij dat het publiek trouw blijft komen naar de activiteiten van de organisatie.
“Er is nog steeds animo voor literatuur. Jaarlijks verschijnen er nieuwe boeken van zowel gevestigde auteurs als debutanten,” aldus Koemar. Ze merkt op dat niet alleen Surinaamse schrijvers hun weg vinden naar Schrijversgroep 77, maar dat ook buitenlandse auteurs gebruikmaken van het platform om hun werk onder de aandacht te brengen. Daarmee is de organisatie uitgegroeid tot het grootste literaire podium van het land.
Toch brengt de liefde voor boeken ook uitdagingen met zich mee. Volgens Koemar worden boeken steeds duurder, wat een drempel vormt voor zowel lezers als schrijvers. “Daarom bieden we tijdens onze evenementen boeken vaak aan tegen een speciale prijs,” geeft zij aan.
Een bemoedigende ontwikkeling is dat schrijvers tegenwoordig zelf het initiatief nemen om hun werk via Schrijversgroep 77 te presenteren. “Vroeger moesten wij actief op zoek naar auteurs. Nu weten zij ons te vinden,” zegt Koemar.
Zij benadrukt verder het belang van het lidmaatschap bij de groep, niet alleen vanwege de boekpresentaties, maar ook vanwege de ondersteuning en voordelen voor schrijvers. Tegelijkertijd wijst ze op een zorgelijke trend: veel jong talent publiceert geen werk vanwege de hoge kosten van boekpublicatie. In Suriname zijn momenteel slechts twee uitgeverijen actief: Publishing Services Suriname en Ralicon.
Om schrijvers meer kansen te bieden, werkt Schrijversgroep 77 aan nieuwe initiatieven. Op de agenda staan workshops en een intensievere samenwerking met Stichting Skrifi. Ook wordt er gedacht aan het organiseren van een boekenfestival.
“We hebben voldoende bestaande boeken om zo’n festival vorm te geven. Het is niet eenvoudig, maar met goede samenwerking tussen de verschillende partners is het zeker mogelijk,” besluit Koemar hoopvol.
- Voorbeeldstembiljetten aangepast op verzoek van politieke p…..
- Drugsverbranding door Narcoticabrigade te Kraka..
- Eerste stap naar duurzame energie in Boven-Suriname gezet m…..
- VHP DNA-kandidate Josta Lewis pleit voor voortzetting ontwi…..
- Recherche Midden onderzoekt gewapende diefstal Martin Luthe…..
- Korpschef ontvangt SCUA-delegatie voor overleg over veiligh…..
- Ketura Margaret: ‘De support van mijn familie is amazing…..
- E-Government werkt aan servicedesk voor burgers met digital…..
- India beveelt Pakistaanse burgers te vertrekken..
- LVV en Quality Animal Food presenteren plan voor pluimveese…..
- 39-jarige man opgesloten wegens mishandeling partner en ver…..
- Dorpen Boven Suriname-gebied krijgen 1×24 uur stroom..
- TotalEnergies en APA investeren $13 miljoen in Surinaamse g…..
- Buitenlandse belangen..
- Banaan helpt tegen hoge bloeddruk..
- President opent meldpunt (grond)problemen te Lelydorp..
- Noodzaak profielschets DNA-kandidaten..
- BOG versterkt met denguebestrijdingsmateriaal van Volksgezo…..
- Brownsweg en Nieuw-Koffiekamp krijgen dagelijks water ondan…..
- Gewapende roof bij supermarkt: dader voortvluchtig..
- Ori: ‘Beroepsonderwijs beter afstemmen op arbeidsmarkt’..