De Surinaamse Vereniging van Journalisten (SVJ) heeft met bezorgdheid gereageerd op een incident dat zich zondag heeft voorgedaan na afloop van het partijcongres van de ABOP. Hoofdredacteur van Suriname Herald en voormalig SVJ-voorzitter, Vishmohanie Thomas, zag haar beeldmateriaal gewist worden nadat ze een opstootje had gefilmd. Een lid van de Dienst Nationale Veiligheid (DNV) zou haar onder bedreiging hebben gedwongen de beelden te verwijderen. Er is inmiddels aangifte gedaan tegen de betrokken functionaris.
De SVJ veroordeelt elke vorm van intimidatie, belemmering of censuur van journalisten en benadrukt dat persmedewerkers hun werk vrij en onafhankelijk moeten kunnen uitvoeren. Het wissen van beeldmateriaal wordt gezien als een ernstige schending van de persvrijheid en het recht op vrije nieuwsgaring.
De organisatie roept alle betrokken partijen op om de pers te respecteren en zich te onthouden van handelingen die de journalistieke vrijheid ondermijnen. Daarnaast biedt de SVJ juridische ondersteuning aan Thomas en blijft de vereniging zich inzetten voor de bescherming van journalisten en een veilig werkklimaat in Suriname.
The post SVJ: Wissen van beeldmateriaal journalist is schending persvrijheid ..
- Asabina: BEP lijst weerspiegelt het nieuwe partij gezicht..
- BEP presenteert dubbel historische DNA-kandidatenlijst..
- President wil eerste betaling studententoelage eind maart..
- VHP heeft haar definitieve kandidatenlijst vastgesteld..
- Paul Somohardjo niet op de PL-lijst; Sally op nummer 11..
- Pertjajah Luhur heeft haar kandidaten gepresenteerd..
- 29 mannen en 22 vrouwen op PL kandidatenlijst..
- Kandidatenlijst PL bekendgemaakt..
- Man veroordeeld voor moord op kleuter in 1982..
- Paul Somohardjo neemt afscheid van politiek..
- 20 juni 2025 uitgeroepen tot eenmalige nationale vrije dag..
- Zwaar verkeersongeval aan de Kennedyweg eist drie levens..
- WWF en DSB slaan handen ineen voor Earth Hour 2025..
- HOEFDRAAD DENKT NA 25 MEI TERUG TE KOMEN?..
- Defenstie huldigt 348 militairen voor trouwe dienst..
- Veertig jarige gevonnist voor poging verkrachting dertienja…..
- Breaking: Klebert Drenthe alsnog op kandidatenlijst NDP voo…..
- “De samenleving is het aan Bouterse verschuldigd om NDP wee…..
- Einde schade en schande bij CBvS: jaarverslag 2022 gepublic…..
- Verkiezingsorganen geven vervolgupdates aan president..
- Op welke dag valt Ied-ul-Fitr volgens de leer van de Islam?..