De Surinaamse Vereniging van Journalisten (SVJ) heeft met bezorgdheid gereageerd op een incident dat zich zondag heeft voorgedaan na afloop van het partijcongres van de ABOP. Hoofdredacteur van Suriname Herald en voormalig SVJ-voorzitter, Vishmohanie Thomas, zag haar beeldmateriaal gewist worden nadat ze een opstootje had gefilmd. Een lid van de Dienst Nationale Veiligheid (DNV) zou haar onder bedreiging hebben gedwongen de beelden te verwijderen. Er is inmiddels aangifte gedaan tegen de betrokken functionaris.
De SVJ veroordeelt elke vorm van intimidatie, belemmering of censuur van journalisten en benadrukt dat persmedewerkers hun werk vrij en onafhankelijk moeten kunnen uitvoeren. Het wissen van beeldmateriaal wordt gezien als een ernstige schending van de persvrijheid en het recht op vrije nieuwsgaring.
De organisatie roept alle betrokken partijen op om de pers te respecteren en zich te onthouden van handelingen die de journalistieke vrijheid ondermijnen. Daarnaast biedt de SVJ juridische ondersteuning aan Thomas en blijft de vereniging zich inzetten voor de bescherming van journalisten en een veilig werkklimaat in Suriname.
The post SVJ: Wissen van beeldmateriaal journalist is schending persvrijheid ..
- Derde editie Café Francophone stimuleert gebruik Franse taa…..
- Brunswijk tegen Bouterse: “Te yu masra dede ye go na rouw, …..
- Ied-ul-Fitr nu toch formeel op 31 maart..
- Auto door brand verwoest..
- Twee medeinzittenden overleden bij eenzijdig verkeersongeva…..
- President geïnformeerd over voortgang voorbereidingen verki…..
- Wegomlegging Waterkant..
- Verdachte valt door de mand bij Bankbeveiligingsdienst met …..
- Staatsolie evalueert intern ‘passende’ stappen na deal met …..
- Kind komt om het leven bij bouwongeluk aan de Ojamastraat..
- Trumps minister van Buitenlandse Zaken bezoekt Suriname..
- PVC plaatst 51 vrouwen op DNA kandidatenlijst..
- BEP presenteert kandidatenlijst voor verkiezingen 2025: Asa…..
- President honoreert verzoek Stg. Sranan Boeroe voor eenmali…..
- ECD doet onderzoek naar klacht over vuil aan Kristalstraat..
- Hof van Justitie: PVP moet alsnog worden geregistreerd voor…..
- Lijstenmaker..
- Zwaargewonde verkeersongeval Kennedyweg ook overleden..
- CHS moet uiterlijk 24 maart PVP inschrijven voor deelname v…..
- PVP wint hoger beroep en mag deelnemen aan de verkiezingen..
- PVP mag meedoen aan de verkiezingen..