De directeur van Buitenlandse Zaken, ambassadeur Miriam Mac Intosh, heeft namens minister Albert Ramdin deelgenomen aan de ministeriële vergadering van de Gemeenschap van Latijns-Amerikaanse en Caribische Staten (CELAC) op dinsdag 8 april 2025 in Tegucigalpa, Honduras. De bijeenkomst vond plaats voorafgaand aan de negende CELAC-top van staatshoofden en regeringsleiders, die een dag later werd gehouden.
Tijdens haar toespraak benadrukte Mac Intosh het belang van regionale samenwerking bij het aanpakken van gedeelde uitdagingen, zoals klimaatverandering, transnationale criminaliteit, eerlijke handelspraktijken en migratie. “Deze uitdagingen kunnen alleen gezamenlijk worden aangepakt,” aldus de directeur. Ze pleitte daarbij voor respect voor democratie, mensenrechten, de rechtsstaat en het internationaal recht, en riep op tot vreedzame geschillenbeslechting en het afwijzen van unilaterale dwangmaatregelen.
Mac Intosh sprak waardering uit voor het voorzitterschap van Honduras binnen CELAC en feliciteerde het land met de succesvolle organisatie van de bijeenkomst. Ook sprak ze haar medeleven uit aan de regering en het volk van de Dominicaanse Republiek in verband met het recente tragische ongeval waarbij een gebouw instortte.
Namens Suriname complimenteerde ze Honduras voor het sterke voorzitterschap het afgelopen jaar, dat volgens haar heeft bijgedragen aan meer samenwerking en eenheid in de regio. Ze verwelkomde Colombia als de nieuwe pro tempore voorzitter en verzekerde hen van Suriname’s volledige steun.
De directeur bracht tevens de dank van minister Ramdin over voor de steun die hij ontving bij zijn verkiezing tot secretaris-generaal van de Organisatie van Amerikaanse Staten (OAS). Ze gaf aan dat Ramdin zich in zijn nieuwe functie zal blijven inzetten voor dialoog en het aanpakken van regionale uitdagingen.
“Suriname blijft zich inzetten voor constructieve samenwerking en gezamenlijke actie voor een rechtvaardige, vreedzame en welvarende regio,” sloot Mac Intosh af.
- Eleonora Frederika Cadogan-Clydesdale..
- Natio-bondscoach Menzo: ‘Ik wil dat de wereld ons voor vol …..
- Jogi: “Stemmen op de NDP betekent armoede vergroten”..
- Noersalim: Bemiddelingsraad al maanden niet betaald..
- Ambtenaren krijgen tijdelijke loonsverhoging van 10 procent..
- ‘Staat wordt benadeeld voor ruim 30 miljoen USD’..
- Overeenkomst rond 113.000 hectaren grond bevat ontoelaatbar…..
- ‘Friends and family’ belemmert meer inkomsten u…..
- 2000 Israëlische academici, 100 militaire artsen en honderd…..
- REQUEST FOR EXPRESSION OF INTEREST FOR CONSULTING SERVICESO…..
- Bewegend beeld..
- Minister Emanuël wilde meer bereiken voor sportsector..
- Regering keurt onderhands miljoenenproject voor verkaveling…..
- Geen aanbesteding voor verkavelingsproject van US$ 23,4 mil…..
- President Santokhi decoreert niertransplantatieteam..
- Deviezencommissie slaat terug: ‘Ongenuanceerde en ongefunde…..
- Breaking: Regering keurt onderhands miljoenenproject voor v…..
- Deviezencommissie verbaast: weerspreekt uitlatingen van Rag…..
- Vraagtekens..
- President Santokhi decoreert leden niertransplantatie missi…..
- Deviezencommissie faalt: goud en deviezen onbeheerd..