De directeur van Buitenlandse Zaken, ambassadeur Miriam Mac Intosh, heeft namens minister Albert Ramdin deelgenomen aan de ministeriële vergadering van de Gemeenschap van Latijns-Amerikaanse en Caribische Staten (CELAC) op dinsdag 8 april 2025 in Tegucigalpa, Honduras. De bijeenkomst vond plaats voorafgaand aan de negende CELAC-top van staatshoofden en regeringsleiders, die een dag later werd gehouden.
Tijdens haar toespraak benadrukte Mac Intosh het belang van regionale samenwerking bij het aanpakken van gedeelde uitdagingen, zoals klimaatverandering, transnationale criminaliteit, eerlijke handelspraktijken en migratie. “Deze uitdagingen kunnen alleen gezamenlijk worden aangepakt,” aldus de directeur. Ze pleitte daarbij voor respect voor democratie, mensenrechten, de rechtsstaat en het internationaal recht, en riep op tot vreedzame geschillenbeslechting en het afwijzen van unilaterale dwangmaatregelen.
Mac Intosh sprak waardering uit voor het voorzitterschap van Honduras binnen CELAC en feliciteerde het land met de succesvolle organisatie van de bijeenkomst. Ook sprak ze haar medeleven uit aan de regering en het volk van de Dominicaanse Republiek in verband met het recente tragische ongeval waarbij een gebouw instortte.
Namens Suriname complimenteerde ze Honduras voor het sterke voorzitterschap het afgelopen jaar, dat volgens haar heeft bijgedragen aan meer samenwerking en eenheid in de regio. Ze verwelkomde Colombia als de nieuwe pro tempore voorzitter en verzekerde hen van Suriname’s volledige steun.
De directeur bracht tevens de dank van minister Ramdin over voor de steun die hij ontving bij zijn verkiezing tot secretaris-generaal van de Organisatie van Amerikaanse Staten (OAS). Ze gaf aan dat Ramdin zich in zijn nieuwe functie zal blijven inzetten voor dialoog en het aanpakken van regionale uitdagingen.
“Suriname blijft zich inzetten voor constructieve samenwerking en gezamenlijke actie voor een rechtvaardige, vreedzame en welvarende regio,” sloot Mac Intosh af.
- Deviezencommissie boos: Minister Raghoebarsing zoekt zondeb…..
- Penitentiair ambtenaar wordt na 5 jaar vervolgd voor aanran…..
- Minister Sewdien licht aanbesteding project South Drain-Apo…..
- Groene NGO’s eisen duidelijkheid in kwestie 113.000 hectare…..
- Majoie Hajary: een briljante Surinaamse pianiste ‘haar tijd…..
- Jogi uit felle kritiek op Henck Arron en NPS: “Onafhankelij…..
- NDP: Proces privatisering SAIL on hold zetten..
- Suriname onderzoekt haalbaarheid invoering koolstofbelastin…..
- Vage wetten geven ruimte aan willekeur..
- Analyses toerisme-waardeketen gevalideerd: ‘Olie- en gas-to…..
- Bestuurlijke onrust bij SBB: directeur stuit op verzet na b…..
- Gajadien: Uitspraak rechter afwachten in wegproject South D…..
- Goudsmokkel legt druk op de wisselkoers..
- SDGs moeten centraal onderdeel zijn van agenda politieke pa…..
- Rijbewijsinschrijving vanaf mei volledig digitaal – einde a…..
- Eskak: ‘Verkiezingsproces bevat voldoende waarborgen, maar …..
- Veel bewolking, af en toe zon maar ook regen..
- ‘Toerisme een essentiële motor voor economische groei en on…..
- NDP: Vastberaden en samen met u..
- Helikopter stort neer in Hudsonrivier in New York..
- Hess trekt zich deels terug uit offshoregebieden Suriname e…..