Drie talentvolle Surinaamse rechtenstudenten hebben een indrukwekkende prestatie geleverd tijdens de 15th Annual CCJ Moot Court Competitie op 20 en 21 maart 2025 in Trinidad en Tobago. De delegatie bestond uit de studenten Gabrielle Welzijn (Senior Counsel), Keshia Sankes (Junior Counsel) en Anoeshka Gajadhar (Researcher), onder de deskundige begeleiding van mr. Shaiesta Nabibaks, LLM (Docent Faculteit der Juridische Wetenschappen AdeKUS) die samen met de technische ondersteuner Faizel Baarn MICL. het intensieve voorbereidingsprogramma coördineerde waarin de studenten acht weken lang werden getraind door juridische professionals en andere experts.
De selectie van de deelnemers was gebaseerd op hun internationale ervaring en juridische vaardigheden. De studenten van de Faculteit der Juridische Wetenschappen van de Anton de Kom Universiteit van Suriname (AdeKUS) sleepten de derde plaats in de wacht, een prestatie gezien de intense competitie en de taalbarrière waarmee ze werden geconfronteerd.
Dit werd bevestigd tijdens de prijsuitreiking toen Justice Adrian Saunders, President van de Caribbean Court of Justice (CCJ), het publiek om een blijk van waardering middels een applaus vroeg voor het Surinaamse team. Hij prees hun moed en doorzettingsvermogen om steeds weer voor het hoogste gerechtshof van de regio te pleiten, ondanks de uitdagingen die de Engelse taal en de verschillende rechtssystemen met zich mee kunnen brengen.
De mootcourt competitie is een zitting van de Caribbean Court of Justice, waarin studenten uit verschillende CARICOM-lidstaten pleiten over juridische vraagstukken van regionaal belang voor echte rechters van het gerechtshof. Dit jaar betrof de zaak The State of Anteegua and Barbooda vs. Republic of Guytrin, een complex geschil over de Local Content Policy (LCP) van Guytrin. De kern van de zaak draaide om de toetsing van de Local Content Policy van Guytrin aan de rechtmatigheid en doelmatigheid, in lijn met de Revised Treaty of Chaguaramas (RTC). De zaak raakte fundamentele thema’s zoals staatsaansprakelijkheid, regionale economische integratie en de balans tussen Internationale en CARICOM-belangen.
Om de deelname aan de competitie te realiseren, zocht de faculteit ondersteuning bij het bedrijfsleven om reis- en verblijfskosten te dekken. AdeKUS spreekt haar oprechte dank uit aan alle sponsoren, trainers en adviseurs die deze deelname mogelijk hebben gemaakt. Dankzij hun steun konden de studenten niet alleen hun juridische vaardigheden aanscherpen, maar ook Suriname op het internationale toneel vertegenwoordigen.
- Delegaties Dalian en partneronderneming bezoeken president …..
- Hoog bezoek: Rubio redt gezicht Santokhi nog een beetje..
- Hooggerechtshof Brazilië: Bolsonaro moet terechtstaan voor …..
- Open brief van de Federatie van Para Plantages..
- Haydy Helga Verwey (61) Amsterdam 22-3-2025..
- Beroving bij Ochama; slachtoffers gekneveld..
- ACT benadert AWJ voor trainingen binnenlandbewoners..
- Seniorenburger vindt tas terug in Cultuurtuin na beroving..
- Grassalco werknemers Maripaston angstig na schoten..
- Column: Gold Cup ticket! √..
- Ongezonde situatie SBB sleept zich voort..
- Politie krijgt nieuw uniform..
- SBB-directeur Ravenberg eist ontslag bestuurslid Krishnadat…..
- Nurmohamed: “Bij verkeerde regering zou de brug driemaal zo…..
- Hof van Justitie introduceert digitale apostille per 24 maa…..
- Fair play verkiezingscampagne dringende noodzaak..
- Brunswijk: ‘Geen maatregelen tegen beveiligingsman in zaak …..
- De paradox van het denken en de macht (1)..
- Nieuwe brug over Saramaccakanaal geopend..
- Verwaarlozing historische begraafplaats Oranjetuin..
- PVP gaat in hoger beroep om uitstel indiening kandidatenlij…..