Drie talentvolle Surinaamse rechtenstudenten hebben een indrukwekkende prestatie geleverd tijdens de 15th Annual CCJ Moot Court Competitie op 20 en 21 maart 2025 in Trinidad en Tobago. De delegatie bestond uit de studenten Gabrielle Welzijn (Senior Counsel), Keshia Sankes (Junior Counsel) en Anoeshka Gajadhar (Researcher), onder de deskundige begeleiding van mr. Shaiesta Nabibaks, LLM (Docent Faculteit der Juridische Wetenschappen AdeKUS) die samen met de technische ondersteuner Faizel Baarn MICL. het intensieve voorbereidingsprogramma coördineerde waarin de studenten acht weken lang werden getraind door juridische professionals en andere experts.
De selectie van de deelnemers was gebaseerd op hun internationale ervaring en juridische vaardigheden. De studenten van de Faculteit der Juridische Wetenschappen van de Anton de Kom Universiteit van Suriname (AdeKUS) sleepten de derde plaats in de wacht, een prestatie gezien de intense competitie en de taalbarrière waarmee ze werden geconfronteerd.
Dit werd bevestigd tijdens de prijsuitreiking toen Justice Adrian Saunders, President van de Caribbean Court of Justice (CCJ), het publiek om een blijk van waardering middels een applaus vroeg voor het Surinaamse team. Hij prees hun moed en doorzettingsvermogen om steeds weer voor het hoogste gerechtshof van de regio te pleiten, ondanks de uitdagingen die de Engelse taal en de verschillende rechtssystemen met zich mee kunnen brengen.
De mootcourt competitie is een zitting van de Caribbean Court of Justice, waarin studenten uit verschillende CARICOM-lidstaten pleiten over juridische vraagstukken van regionaal belang voor echte rechters van het gerechtshof. Dit jaar betrof de zaak The State of Anteegua and Barbooda vs. Republic of Guytrin, een complex geschil over de Local Content Policy (LCP) van Guytrin. De kern van de zaak draaide om de toetsing van de Local Content Policy van Guytrin aan de rechtmatigheid en doelmatigheid, in lijn met de Revised Treaty of Chaguaramas (RTC). De zaak raakte fundamentele thema’s zoals staatsaansprakelijkheid, regionale economische integratie en de balans tussen Internationale en CARICOM-belangen.
Om de deelname aan de competitie te realiseren, zocht de faculteit ondersteuning bij het bedrijfsleven om reis- en verblijfskosten te dekken. AdeKUS spreekt haar oprechte dank uit aan alle sponsoren, trainers en adviseurs die deze deelname mogelijk hebben gemaakt. Dankzij hun steun konden de studenten niet alleen hun juridische vaardigheden aanscherpen, maar ook Suriname op het internationale toneel vertegenwoordigen.
- Surinaamse studenten in Servië ontvangen al jaren geen stud…..
- President: Liefde, verdraagzaamheid en medeleven koesteren..
- Illegale landingsbaan onklaar gemaak Tibiti-Witagron..
- Fraude en valsheid in geschrifte bij kandidaatstelling: NDP…..
- Viering 75 jaar VSB: Brug tussen ondernemers, overheid en m…..
- ‘Bloem’ aangehouden voor bedreiging met misdrijf tegen het …..
- Niet de dc, maar de CHS-liaison had moeite met OKB tijdens …..
- Trump had ontmoeting met de Ecuadoraanse president Noboa..
- Visser vermist vermoedelijk overboord gevallen..
- SURINAME STAAT VOOR CRUCIALE KEUZES..
- VUILSPUITERIJ ALS AFLEIDINGSMANOEUVRE..
- NDP maakt melding van fraude bij kandidaatstelling; aangift…..
- Ramsukul: “VHP kan 28 zetels behalen”..
- NDP doet aangifte in Para en Coronie voor valsheid in gesch…..
- Santokhi brengt bezoek aan moskee op Ied Ul Fitre..
- Rochni Banwari wint prestigieuze scriptieprijs..
- Ingrid Bouterse haalt fel uit naar regering: “Wat hebben ze…..
- Samenwerking tussen Suriname en Nederland blaast nieuw leve…..
- HET LAATSTE DANSJE?..
- Het Caribische bezoek van VS minister Rubio in perspectief..
- Verrassingen op slotdag achtste speelronde SML..