De discussie over economische vooruitgang in Suriname krijgt een nieuw perspectief: meet de economie niet aan hoe de top 1% het doet, maar aan hoe de onderste 99% overleeft in de supermarkt. Deze uitspraak wint terrein onder economen en sociale denkers die de groeiende ongelijkheid in het land aan de kaak stellen.
Hoewel officiële cijfers wijzen op “stabilisatie” en een lichte economische groei, blijft het dagelijks leven voor de meerderheid onbetaalbaar.
In de supermarkten moeten velen kiezen tussen basisproducten of medicijnen, terwijl een kleine elite geen enkele last lijkt te ondervinden van prijsstijgingen of valutadruk.
Financieel analist Harold waarschuwt: “Zolang beleidsmakers hun succes meten aan beurscijfers of IMF-statistieken, en niet aan hoe een gezin met minimumloon zijn karretje vult, blijven we blind voor de echte situatie.”
Tijdens regeringswisselingen belooft men telkens sociale verlichting, maar de realiteit voor de armste huishoudens blijft bitter. “De rijen bij sociale gaarkeukens zijn langere indicatoren dan de cijfers in een begroting”, aldus Harold.
Een duurzame economie vereist inclusiviteit en rechtvaardigheid. Zolang de onderste lagen van de samenleving nauwelijks ademruimte hebben, is er van echte vooruitgang geen sprake. Welvaart moet voelbaar zijn, niet alleen zichtbaar op papier.
- ‘Regeren is harde besluiten nemen’..
- Kaarten geschud: SCVU na sterke inhaalslag ongeslagen hoofd…..
- Baby geboren uit meer dan 30 jaar geleden ingevroren embryo..
- Ontbossing in Colombia fors toegenomen: Amazoneregio zwaars….
- OM geeft houdt sessie voor journalisten over strafrecht en …..
- Zesjarige jongen vermist na zwemincident in kanaal Industri…..
- Nu ook militairen aangehouden rond gewapende beroving Sunpa…..
- Column: De clown met de stekker in de hand.
- Fysieke registratie Royalty’s voor iedereen afgesloten..
- Vorige regering stopte slechts het bloeden..
- Tsang: Dossiers OWRO worden klaargemaakt voor OM.
- Regering en STINASU laten Bronsberg bewust achteruit gaan v…..
- Impact Academy wil Surinaams onderwijslandschap hervormen: …..
- Sport en jeugd centraal in vernieuwd beleid.
- Staatsinkomsten moeten veel beter georganiseerd worden..
- Passagier steelt geld en buskaartenhouder..
- Suriname ontvangt lab-apparatuur voor strijd tegen antibiot…..
- Militairen en politieagenten ronden training Frans en Haïti…..
- Taaltraining versterkt samenwerking met Haïti en Frankrijk.
- Sapoen blijft kritisch in coalitie..
- Stijgende voedselprijzen in Caribisch gebied, Suriname guns…..