De discussie over economische vooruitgang in Suriname krijgt een nieuw perspectief: meet de economie niet aan hoe de top 1% het doet, maar aan hoe de onderste 99% overleeft in de supermarkt. Deze uitspraak wint terrein onder economen en sociale denkers die de groeiende ongelijkheid in het land aan de kaak stellen.
Hoewel officiële cijfers wijzen op “stabilisatie” en een lichte economische groei, blijft het dagelijks leven voor de meerderheid onbetaalbaar.
In de supermarkten moeten velen kiezen tussen basisproducten of medicijnen, terwijl een kleine elite geen enkele last lijkt te ondervinden van prijsstijgingen of valutadruk.
Financieel analist Harold waarschuwt: “Zolang beleidsmakers hun succes meten aan beurscijfers of IMF-statistieken, en niet aan hoe een gezin met minimumloon zijn karretje vult, blijven we blind voor de echte situatie.”
Tijdens regeringswisselingen belooft men telkens sociale verlichting, maar de realiteit voor de armste huishoudens blijft bitter. “De rijen bij sociale gaarkeukens zijn langere indicatoren dan de cijfers in een begroting”, aldus Harold.
Een duurzame economie vereist inclusiviteit en rechtvaardigheid. Zolang de onderste lagen van de samenleving nauwelijks ademruimte hebben, is er van echte vooruitgang geen sprake. Welvaart moet voelbaar zijn, niet alleen zichtbaar op papier.
- Akiemboto treedt vandaag aan als chefstaf president Simons.
- Nederland stelt inreisverbod in voor Israëlische extremisti…..
- Tom Cruise intiem gespot met Ana de Armas in Italië..
- Brooke Hogan over overlijden Hulk: ‘Je was mijn alles, papa…..
- Drake brengt show tot leven in ‘Ziggo Dome’ met dynamische …..
- Zes jarig jongetje verdrinkt in Saramaccakanaal; lichaam ge….
- Viering 135 jaar Javaanse Immigratie: ‘Towards a Bright Fut…..
- Yellow Birds pakt laatste play-offplaats mannenhoofdklasse …..
- Opmerkelijk – Nieuw soort wandelende tak mogelijk zwaarste …..
- Huiswerk voor DNA..
- Minister Brunings: “Ministerie bestaat al voor de helft, pr…..
- Grootste politieke rovers zijn best betaalde intellectuelen…..
- Oplichter vermomde zich als politieagent: celstraf voor ‘ag…..
- Directie EBS voert overleg met president..
- Zuid-Afrika start unieke anti-stroperijcampagne.
- Weetje van de dag – Vandaag in 1861: ’s Werelds eerste weer…..
- Nieuw-Zeeland maakt verbod op olie- en gaswinning ongedaan..
- Oostenrijkse EU-ambassadeur biedt ontslag aan na geruchten …..
- India krijgt historische Piprahwa-edelstenen terug na is te…..
- Suriname bereidt zich voor om postdiensten en e-commercemog…..
- Ministerie Jeugdontwikkeling en Sport: investeren in talent…..