President Chandrikapersad Santokhi heeft tijdens de ingebruikname van drie gebouwen op het terrein van Campus Village, gezegd dat hij vooralsnog niet van plan is de studententoelage te verhogen van SRD 800 naar SRD 1000. In plaats daarvan, overweegt hij de leeftijdsgrens van 18 jaar te verlagen, zodat ook jongere scholieren aanspraak kunnen maken op de toelage en geen inschrijfgeld hoeven te betalen.
“Er was in het begin wat twijfel: is dit een grap? Is het een verkiezingsstunt? Nee, het is serieus. We geven het al”, aldus Santokhi. Volgens de president hebben zich inmiddels al 16.000 studenten geregistreerd, en wordt een stijging tot 25.000 verwacht. Hij zei onlangs overleg te hebben gehad met vertegenwoordigers van de overkoepelende studentenorganisatie en met de werkgroep onder leiding van Hakim Lallemand. Deze werkgroep onderzoekt momenteel de mogelijkheid om de toelage te verhogen naar 1000 SRD. Toch gaf de studentenorganisatie aan, dat het verlagen van de leeftijdsgrens, mogelijk een effectievere manier is om meer jongeren te helpen.
“Wat is beter? Willen we die persoon die al 800 krijgt, 1000 geven? Of kunnen we met datzelfde geld meer kinderen helpen, zodat zij geen inschrijfgeld hoeven te betalen?”, aldus de president. Hij zei de voorkeur te geven aan het behouden van een toelage van SRD 800 en het uitbreiden van de doelgroep naar scholieren op het Voortgezet Onderwijs Junioren (VOJ).
Tot slot wees hij op de bestaande mogelijkheden via de Nationale Ontwikkelingsbank (NOB), waar studenten een lening kunnen krijgen voor hun inschrijfgeld. Hij benadrukte, dat er meer voorlichting moet komen over deze faciliteiten en dat studentenorganisaties betrokken zullen worden bij de besluitvorming via de presidentiële werkgroep.
The post Studententoelage blijft 800 SRD, maar leeftijdsgrens mogelijk omlaag ..
- Verkiezingsvoorlichting ook voor Blindencentrum..
- SVV U21-jongens volleybalkampioen..
- Rover rukt ketting van gepensioneerde man weg..
- Santokhi fietst met 1.700 deelnemers: logistieke problemen …..
- Politici creëren graag preferente werkelijkheden..
- Onderminister Biza: “Verkiezingen gaan normaal door”..
- Dame geraakt door schot uit illegaal vuurwapen..
- Amerikaanse oud-president Biden heeft agressieve vorm van p…..
- WAAR BLIJFT DE VERBINDING MET HET VOLK..
- Vicepresident of Vechter?..
- Nationale Commissie Kinderarbeid krijgt versterking via wet…..
- Brazilië vernietigt tonnen eieren na vogelgriepuitbraak..
- Drinkwater voor vijf dorpen in Marowijne..
- WIMAC zet Surinaamse vrouwen in de maritieme sector in de s…..
- Vrouw (26) op J.A. Pengelluchthaven opgepakt met cocaïne in…..
- DOKKEN VOOR DE MEDIA..
- Reactie op uitspraken Santokhi over racisme en economische …..
- Trimbaan voor preventieve gezondheidszorg..
- NBW..
- SRD 1,2 miljoen verlies aan stembureaupersoneel dat heeft b…..
- RGD-personeel in actie om uitbetaling SRD 1500 looncompensa…..