President Chandrikapersad Santokhi heeft tijdens de ingebruikname van drie gebouwen op het terrein van Campus Village, gezegd dat hij vooralsnog niet van plan is de studententoelage te verhogen van SRD 800 naar SRD 1000. In plaats daarvan, overweegt hij de leeftijdsgrens van 18 jaar te verlagen, zodat ook jongere scholieren aanspraak kunnen maken op de toelage en geen inschrijfgeld hoeven te betalen.
“Er was in het begin wat twijfel: is dit een grap? Is het een verkiezingsstunt? Nee, het is serieus. We geven het al”, aldus Santokhi. Volgens de president hebben zich inmiddels al 16.000 studenten geregistreerd, en wordt een stijging tot 25.000 verwacht. Hij zei onlangs overleg te hebben gehad met vertegenwoordigers van de overkoepelende studentenorganisatie en met de werkgroep onder leiding van Hakim Lallemand. Deze werkgroep onderzoekt momenteel de mogelijkheid om de toelage te verhogen naar 1000 SRD. Toch gaf de studentenorganisatie aan, dat het verlagen van de leeftijdsgrens, mogelijk een effectievere manier is om meer jongeren te helpen.
“Wat is beter? Willen we die persoon die al 800 krijgt, 1000 geven? Of kunnen we met datzelfde geld meer kinderen helpen, zodat zij geen inschrijfgeld hoeven te betalen?”, aldus de president. Hij zei de voorkeur te geven aan het behouden van een toelage van SRD 800 en het uitbreiden van de doelgroep naar scholieren op het Voortgezet Onderwijs Junioren (VOJ).
Tot slot wees hij op de bestaande mogelijkheden via de Nationale Ontwikkelingsbank (NOB), waar studenten een lening kunnen krijgen voor hun inschrijfgeld. Hij benadrukte, dat er meer voorlichting moet komen over deze faciliteiten en dat studentenorganisaties betrokken zullen worden bij de besluitvorming via de presidentiële werkgroep.
The post Studententoelage blijft 800 SRD, maar leeftijdsgrens mogelijk omlaag ..
- Taxiën door de politiek: Iedereen voor zijn eigen zak, wat …..
- Simons pleit voor controlesysteem binnen de rechterlijke ma…..
- DA’91 heeft volle aandacht voor het binnenland..
- Durham: Geen 2e peiling vanwege kritiek en ongewijzigde sit…..
- Paul Somohardjo neemt definitief afscheid van de politiek..
- Financieringsmogelijkheden voor woningbouw een fata morgana…..
- AdeKUS kan vraag naar aquatische biologen niet aan..
- Bronto Somohardjo nieuwe leider van Pertjajah Luhur..
- Mamio Dance Festival: ode aan Michael Jackson, terug naar d…..
- Ramadhin: “Roep om betere zorg gehoord en beantwoord”..
- Column: Borrelpraat no. 872..
- Somohardjo: VHP komt met Javaanse vicepresidentskandidaat..
- Nationaal Archief Suriname en Nederland versterken samenwer…..
- USV: ‘Wij vragen geen ode – wij vragen om daden’..
- WEGENPROJECTEN IN HET VERKIEZINGSJAAR ROEPEN VRAGEN OP..
- BUSINESS AS USUAL..
- Nieuw sportveld en logeergebouw in Godoholo..
- RBT- Midden houdt manspersoon aan voor verduistering..
- Vrouw met pepermunt aangehouden waarin drugs was verwerkt o…..
- Missie SHK verzorgt Pediatric Basic Life trainingen aan zor…..
- Eerste steenlegging bouw overdekte openlucht crematiezaal t…..