De Staatsolie Werknemers Organisatie Suriname (SWOS) onder leiding van Roy Caupain een actie van verhitte leden van Staatsolie overgenomen. Al geruime tijd heerst er grote ontevredenheid onder de medewerkers van het oliebedrijf over de afronding van de nieuwe CAO 2024/2025. Het door de ALV gestelde ultimatum aan zowel het SWOS-bestuur als de directie van Staatsolie om het CAO pakket af te ronden, is op dinsdag 00.00 uur verstreken zonder dat er noemenswaardige resultaten zijn bereikt.
De medewerkers bevinden zich in een uiterst onzekere positie. De onderhandelingen tussen het SWOS-bestuur en de directie van Staatsolie verloopt buitengewoon stroef. Het lijkt er niet op dat de direktie enige prioriteit geeft om de CAO af te ronden binnen het vastgesteld termijn ondanks herhaaldelijk aandringen van de SWOS.
Het pakket handelt naast het loon ook over medezeggenschap bij cruciale vraagstukken die de werknemers raken zoals: de toekomst van Staatsolie en haar werknemers na 2028, wanneer de olie uit de offshorevelden wordt gewonnen.
De nu reeds Hardnekkige geruchten die er bestaan mbt uitbesteding van de Saramacca-operaties, wat tot grote onrust onder het personeel leidt.
Positie van Contractors & gepensioneerden
Met het verstrijken van alle deadlines en het uitblijven van enige serieuze reactie, voelen de werknemers zich gedwongen bij hun onvrede, kracht te zetten. De SWOS steunt deze stap en zal zich inzetten voor waardige arbeidsvoorwaarden en – omstandigheden aan werknemers, contractarbeiders en pensioenverbetering. Ook wordt transparantie rond de toekomst van het bedrijf na 2028 geëist.
- KADERLOOS RICHTING 2028..
- Nickerianen niet blij met ´monument´ in verband met 145 jaa…..
- 41 ondernemers krijgen financiële steun via SURGE-project..
- Training duurzaam ondernemerschap biedt deelnemers handvate…..
- “Democratische rechtsorde ernstig aangetast door uitspraken…..
- Centraal Resocialisatiecentrum geopend: Moet helpen bij ter…..
- EZ houdt driedaagse landbouwtraining; Doel is versterking v…..
- DNL: nieuwe regering moet binnen 100 dagen dringende beslui…..
- Aanbeveling onderzoekraad AdeKUS voor betere structuur onde…..
- Journalisten getraind om extra alert te zijn op verkiezings…..
- Zaaien met olie..
- AWJ ontvangt voortgangsrapportage personeelsbeleid Newmont..
- Politieke partijen en bezoekers lovend over verkiezingsbeur…..
- Jogi ziet NPS geen 10 zetels halen..
- Adhin: ‘Peilingen geven geen eerlijk beeld door angstcultuu…..
- BOG roept op tot actie tijdens Vaccinatieweek: “Controleer …..
- Kans op korte buien in de middag..
- Hoofdstembureaus krijgen extra ondersteuning..
- Reconstructie onthult marteling en dood van Oekraïense jour…..
- Charlo Franklin Lobles (77) Den Helder Nederland 28-4-2025..
- Charlo Franklin Lobles (77) Den Helder Nederland 28-4-2025..