De Staatsolie Werknemers Organisatie Suriname (SWOS) onder leiding van Roy Caupain een actie van verhitte leden van Staatsolie overgenomen. Al geruime tijd heerst er grote ontevredenheid onder de medewerkers van het oliebedrijf over de afronding van de nieuwe CAO 2024/2025. Het door de ALV gestelde ultimatum aan zowel het SWOS-bestuur als de directie van Staatsolie om het CAO pakket af te ronden, is op dinsdag 00.00 uur verstreken zonder dat er noemenswaardige resultaten zijn bereikt.
De medewerkers bevinden zich in een uiterst onzekere positie. De onderhandelingen tussen het SWOS-bestuur en de directie van Staatsolie verloopt buitengewoon stroef. Het lijkt er niet op dat de direktie enige prioriteit geeft om de CAO af te ronden binnen het vastgesteld termijn ondanks herhaaldelijk aandringen van de SWOS.
Het pakket handelt naast het loon ook over medezeggenschap bij cruciale vraagstukken die de werknemers raken zoals: de toekomst van Staatsolie en haar werknemers na 2028, wanneer de olie uit de offshorevelden wordt gewonnen.
De nu reeds Hardnekkige geruchten die er bestaan mbt uitbesteding van de Saramacca-operaties, wat tot grote onrust onder het personeel leidt.
Positie van Contractors & gepensioneerden
Met het verstrijken van alle deadlines en het uitblijven van enige serieuze reactie, voelen de werknemers zich gedwongen bij hun onvrede, kracht te zetten. De SWOS steunt deze stap en zal zich inzetten voor waardige arbeidsvoorwaarden en – omstandigheden aan werknemers, contractarbeiders en pensioenverbetering. Ook wordt transparantie rond de toekomst van het bedrijf na 2028 geëist.
- Nieuwe e-visa applicatie en chatbot gelanceerd tijdens AI-b…..
- ‘Algemeen belang weegt zwaarder dan partijbelangen bij verk…..
- Minister Mac Andrew: “Geen grote verbouwing bij nieuw pan…..
- Afwisselend bewolking en regen..
- DNA-kandidaat Jamiro Pink beschuldigd van verkrachting..
- Vakcentrale C-47 wijst vervolg IMF-programma af..
- Kinderen jarenlang opgesloten in ‘horrorhuis’ in Spaanse st…..
- ABS noteert inflatie van 5.8%..
- VHP wil nieuw ministerie voor parastatale bedrijven..
- Persrechter: Toegeven aan eisen politieke partijen zou verk…..
- Column: Geen zuivere koffie..
- Nieuw Burgerlijk Wetboek vanaf vandaag in werking..
- U19-volleybalsters Yelyco sluiten seizoen perfect af..
- BESCHOUWING —Suriname wordt afgetroefd door Guyana..
- Somohardjo waarschuwt Dasai zich niet te laten misbruiken..
- SURGE ondersteunt 41 nieuwe bedrijven met groeifinanciering..
- Mathoera voor presidentschap: Geen één-twee met Santokhi..
- VHP: arbeiders de ruggengraat van de samenleving ..
- President Santokhi decoreert 45 burgers ter gelegenheid Dag…..
- EU-waarnemers krijgen uitleg over kiesproces en hervorminge…..
- PAHO: Grote tekorten aan zorgpersoneel dreigen in Amerika&#…..