De Staatsolie Werknemers Organisatie Suriname (SWOS) onder leiding van Roy Caupain een actie van verhitte leden van Staatsolie overgenomen. Al geruime tijd heerst er grote ontevredenheid onder de medewerkers van het oliebedrijf over de afronding van de nieuwe CAO 2024/2025. Het door de ALV gestelde ultimatum aan zowel het SWOS-bestuur als de directie van Staatsolie om het CAO pakket af te ronden, is op dinsdag 00.00 uur verstreken zonder dat er noemenswaardige resultaten zijn bereikt.
De medewerkers bevinden zich in een uiterst onzekere positie. De onderhandelingen tussen het SWOS-bestuur en de directie van Staatsolie verloopt buitengewoon stroef. Het lijkt er niet op dat de direktie enige prioriteit geeft om de CAO af te ronden binnen het vastgesteld termijn ondanks herhaaldelijk aandringen van de SWOS.
Het pakket handelt naast het loon ook over medezeggenschap bij cruciale vraagstukken die de werknemers raken zoals: de toekomst van Staatsolie en haar werknemers na 2028, wanneer de olie uit de offshorevelden wordt gewonnen.
De nu reeds Hardnekkige geruchten die er bestaan mbt uitbesteding van de Saramacca-operaties, wat tot grote onrust onder het personeel leidt.
Positie van Contractors & gepensioneerden
Met het verstrijken van alle deadlines en het uitblijven van enige serieuze reactie, voelen de werknemers zich gedwongen bij hun onvrede, kracht te zetten. De SWOS steunt deze stap en zal zich inzetten voor waardige arbeidsvoorwaarden en – omstandigheden aan werknemers, contractarbeiders en pensioenverbetering. Ook wordt transparantie rond de toekomst van het bedrijf na 2028 geëist.
- LVV en Quality Animal Food bundelen krachten voor veeboeren..
- Controle op water eindigt in arrestaties: vissers zonder ve…..
- Commissie Veiligheid Verkiezingen 2025 KPS geeft veiligheid…..
- Politie onderschept grote partij smokkelwaar aan Helena Chr…..
- Na klachten uit gemeenschap: OW pakt wegen aan..
- Reyme tijdens verkiezingsdebat: “Onze bevolking is niet zo …..
- Brazilië: Gezondheid ex-president Bolsonaro verslechterd..
- Grote partij smokkelwaar in beslag genomen door politie..
- Seniore burgers krijgen binnenkort USD 750..
- Paho-directeur: ‘Recente uitbraken in de Amerika’s onderstr…..
- AHKCO-gebouw zwaar aangetast door houtluizen..
- VOS-leerkrachten tevreden over uitbetaling overuurgelden..
- Dorpsdroom komt uit: regering levert 24 uur stroom via zonn…..
- Bewolkt met af en toe zon..
- CHS ervan overtuigd dat verkiezingen normaal voortgang vind…..
- Rouw en hoop in Afrika na overlijden paus..
- Politieke organisaties controleren specimen DNA-stembiljet..
- Rosita Carmelita Sandra Willems (64) Suriname 15-4-2025..
- RITA MARIE GOEDHOOP-GRAUWDE (75) Paramaribo 17-4-2025..
- Geruisloos en ongemerkt is voor Suriname een derde geslacht…..
- President tekent condoleanceregister in de kathedraal..