Het staatsieportret van president Jennifer Simons is gereed. De officiële foto, waarop de president in vol ornaat te zien is met de presidentiële sjerp in de nationale kleuren zal binnenkort worden opgehangen in alle overheidskantoren, waaronder ministeries, districtscommissariaten en andere publieke instellingen.
Het gebruik van staatsieportretten heeft in Suriname een lange traditie. Sinds de onafhankelijkheid in 1975 wordt van elke president een officiële foto gemaakt die een herkenningspunt vormt in publieke en bestuurlijke ruimtes. Het portret symboliseert niet alleen het ambt, maar benadrukt ook de continuïteit van de staat.
Bezoekers van overheidsinstanties komen het portret doorgaans tegen in vergaderzalen, ontvangstruimtes en kantoren van districtscommissarissen. Het staatsieportret draagt daarmee bij aan de zichtbaarheid van de zittende president in het dagelijks bestuursleven.
De verspreiding van de nieuwe foto gebeurt volgens een vast protocol. Na de bekendmaking wordt het portret gedrukt, ingelijst en geleverd aan de verschillende ministeries en instituten. Op die manier wordt in korte tijd gezorgd dat alle kantoren de foto van de nieuwe president zichtbaar hebben hangen.
Met de introductie van dit staatsieportret wordt de traditie voortgezet die door eerdere presidenten is ingesteld. Voor velen heeft het portret een symbolische waarde: het bevestigt wie op dat moment het hoogste ambt van de Republiek Suriname bekleedt.
- Begrotingstekort over 2025 is nu 6% van het BBP..
- Visserscollectief vraagt president Simons om aanpak illegal…..
- Rijstsector worstelt met regen, hoge kosten en slechte mark…..
- Minister Pokie: “Diensten van Sozavo zijn gratis”..
- Wiedjaichandre (Stanley) Narain..
- Thelma Rosaline Elshot – Tjin-Asjoe..
- Iwan Stefanus Lantveld..
- Pak tjauwmin in ruil voor seks met minderjarige..
- Keizer Albert onder vuur..
- Anwar Moenne benoemd tot waarnemend directeur Openbaar Groe…..
- Isaacs: ‘Functie korpschef lijkt politieke speelbal’..
- Menzo neemt 28 spelers op in voorselectie WK-kwalificatie..
- Opmerkelijk afscheid korpschef..
- Ook leerlingen met vier onvoldoendes maken herexamen..
- Minister Noersalim bespreekt uitdagingen met bond LVV perso…..
- Reactie PR KPS op krantenartikel “Eigenaar beweert dat deel….
- Stichting viert jaardag Nola Hatterman met leerlingen Broko…..
- Michael Marengo toegelaten tot De Nationale Assemblee..
- Misiekaba bespreekt uitdagingen met bloedbank Surinaams Rod…..
- Directeur en onderdirecteur OWRO op non-actief wegens onreg…..
- Veroordeelde in brandstichtingszaak Vaco vindt dat hij onte…..