Het staatsieportret van president Jennifer Simons is gereed. De officiële foto, waarop de president in vol ornaat te zien is met de presidentiële sjerp in de nationale kleuren zal binnenkort worden opgehangen in alle overheidskantoren, waaronder ministeries, districtscommissariaten en andere publieke instellingen.
Het gebruik van staatsieportretten heeft in Suriname een lange traditie. Sinds de onafhankelijkheid in 1975 wordt van elke president een officiële foto gemaakt die een herkenningspunt vormt in publieke en bestuurlijke ruimtes. Het portret symboliseert niet alleen het ambt, maar benadrukt ook de continuïteit van de staat.
Bezoekers van overheidsinstanties komen het portret doorgaans tegen in vergaderzalen, ontvangstruimtes en kantoren van districtscommissarissen. Het staatsieportret draagt daarmee bij aan de zichtbaarheid van de zittende president in het dagelijks bestuursleven.
De verspreiding van de nieuwe foto gebeurt volgens een vast protocol. Na de bekendmaking wordt het portret gedrukt, ingelijst en geleverd aan de verschillende ministeries en instituten. Op die manier wordt in korte tijd gezorgd dat alle kantoren de foto van de nieuwe president zichtbaar hebben hangen.
Met de introductie van dit staatsieportret wordt de traditie voortgezet die door eerdere presidenten is ingesteld. Voor velen heeft het portret een symbolische waarde: het bevestigt wie op dat moment het hoogste ambt van de Republiek Suriname bekleedt.
- Gewapende mannen schieten op deur en beroven zes bewoners i…..
- President Simons en premier Schoof bespreken samenwerking S…..
- Dasai waarschuwt voor alarmerende temperaturen..
- TCT-minister: ‘Burgers moeten kunnen rekenen op NVB’..
- Kunstenaar George Ramjiawansingh (1954–2025) overleden..
- Parmessar bij start begrotingsbehandeling: ‘Staatsolie onde…..
- Sozavo onderzoekt meldingen en aangiftes rond Moni Karta-ui…..
- ‘Begrotingsbehandeling krijgt prioriteit boven reces’..
- Volksgezondheid bespreekt medische wetgeving met interdisci…..
- Winnaar Rotary Student Excellence Award: ‘Niets komt van ge…..
- Casas pleit voor duidelijk luchtvaartbeleid om EU-blacklist…..
- UITDAGINGEN ONDERWIJS..
- Brunswijk uit misnoegen over aanwezigheid regering in DNA..
- Misiekaba: ‘Samenwerking en focus op mentale zorg zijn cruc…..
- Koi Carper-coach Belgrave: ‘Ons rest niet anders dan donder…..
- Vrouw van afgezette Zuid-Koreaanse president Yoon gearreste…..
- Suriname kan maar liefst USD 1 miljard lenen bij IDB..
- Cotino stelt dringende vragen over onderwijs aan de regerin…..
- IDB zal elk besluit van Suriname in kwestie Van ‘t Hogeruys…..
- Kop in het zand: jokken houdt de waarheid zelden verborgen..
- IDB belooft Suriname US$ 1 miljard aan steun..