Advocaat Shanti Gopalrai heeft in een gesprek met Suriname suriname harde kritiek geuit op het bestuurlijk handelen van de overheid. Aanleiding voor haar uitspraken is de weigering van de staat om uitvoering te geven aan een gerechtelijke uitspraak, waarin de overheid is veroordeeld tot betaling van een openstaande schuld aan haar cliënten.
ADVERTENTIE
Ondanks het duidelijke vonnis van de rechter blijft de betaling uit, waardoor de benadeelde partij zich genoodzaakt ziet om juridische dwangmaatregelen te treffen. “We zullen over moeten gaan tot beslaglegging en mogelijk zelfs openbare verkoop om ons recht alsnog af te dwingen,” zegt Gopalrai.
Volgens de advocaat is het gedrag van de overheid onbegrijpelijk en zorgwekkend. “Aan de ene kant zien we populistische acties zoals het uitdelen van cadeaus, die worden gefinancierd met leningen. Aan de andere kant weigert men om wettelijke verplichtingen na te komen. Ondertussen stapelen de schulden zich op en is het uiteindelijk de bevolking die daarvoor de prijs betaalt.”
Gopalrai stelt dat het de overheid steeds meer ontbreekt aan transparantie en verantwoording. “De burger wordt simpelweg niet eerlijk geïnformeerd. Er wordt gedaan alsof mensen het niet in de gaten hebben, maar in werkelijkheid beseft men heel goed dat het land verder wegzakt in de schulden. Het volk draait op voor zowel nieuwe leningen als achterstallige verplichtingen.”
Ze waarschuwt dat deze gang van zaken het vertrouwen in de rechtsstaat ondermijnt. “We hebben hier te maken met kortzichtig bestuur dat niet alleen onverantwoord is, maar ook schadelijk voor het fundament van onze democratie. De wet gaat uit van eerlijke en integere bestuurders, maar in de praktijk is dat lang niet altijd het geval. In een beschaafd land zou dit niet ongestraft blijven.”
De zaak onderstreept volgens haar een bredere zorg over de wijze waarop de Surinaamse overheid haar verantwoordelijkheden benadert. “Er is een groeiende kloof tussen recht en realiteit. Als dat niet verandert, is het de rechtsstaat die op termijn de grootste klappen krijgt,” aldus Gopalrai.
- Verwarring door Bondru-billboard: NPS benadrukt zelfstandig…..
- Vrouwen eerste klasse volleybalplay-off: Yelyco 2 onttroont…..
- Paus Leo XIV onaangekondigd langs bij graf voorganger Franc…..
- Voorlichting verkiezingen 2025 gestart voor speciale doelgr…..
- Marwina-captain Alimoenadi: ‘We zullen SVV bewijzen wie de …..
- Suriname op de drempel van verandering..
- Goslar 85 jaar geleden gezonken..
- Lesuitval op Mulo Brokopondo door ondergelopen schoolterrei…..
- Bromfietser aangereden en overreden..
- President Santokhi luistert naar zorgen veiligheidsdiensten..
- Bromfietser (20) gedood bij aanrijding met auto – Twe…..
- Man opgepakt op J.A. Pengelluchthaven voor verduistering go…..
- Sranan Lobi Dey roept op tot liefde voor Suriname..
- Robinhood versus Transvaal: onstuitbare kracht tegen onbewe…..
- Waarschuwing: valse Ozempic (semaglutide) in omloop..
- GAJADIEN EN FINANCIËN..
- Wet- en regelgevingloos..
- Volksgezondheid: Koop Ozempic alleen via erkende apotheken..
- Man bedreigd en onder druk gezet om voertuig af te staan..
- Verkeersongeval met dodelijke afloop..
- Bevorderingen grootste verworvenheid van minister Emanuel..