President Chan Santokhi heeft minister Uraiqit Ramsaran van Transport, Communicatie en Toerisme (TCT) opgeroepen voor een spoedoverleg dat vandaag om 14.00 uur plaatsvindt. In een officiële brief, gedateerd 8 mei, wordt gesproken van “urgente en zwaarwichtige beleidsissues” die directe aandacht vereisen. Het overleg vindt plaats op het Kabinet van de President.
ADVERTENTIE
Het spoedberaad betreft onder meer de volgende kwesties: de problemen binnen de Vereniging Radio- & Televisiebedrijven Suriname (VRTS), de situatie rond luchtvaartmaatschappij Blue Wings, de samenwerking tussen Fly Always en luchthaven Zorg en Hoop, en de aanhoudende uitdagingen bij de Surinaamse Luchtvaartmaatschappij (SLM).
De oproep komt kort nadat bekend werd dat de Pertjajah Luhur (PL), waar Ramsaran als minister deel van uitmaakte, zich op 1 mei uit de coalitie heeft teruggetrokken. Minister Ramsaran heeft zijn portefeuille inmiddels ter beschikking gesteld van de president. Ook partijvoorzitter Paul Somohardjo heeft zijn ontslag ingediend als staatsadviseur.
“Van ‘ga maar’ naar ‘kom terug’”PL-voorzitter en lijsttrekker Bronto Somohardjo reageert op de ontwikkelingen. Volgens hem onderstreept de spoedbrief dat het leiderschap van PL van cruciaal belang is geweest voor bestuurlijke stabiliteit.
“Van ‘ga maar’ naar ‘kom terug’. Wij dienen het volk, niet de president,” stelt Somohardjo. Hij wijst erop dat de Pertjajah Luhur haar verantwoordelijkheid altijd heeft genomen, ook toen andere politieke actoren zich bezighielden met spelletjes. Terwijl er werd getwijfeld aan de inzet van de partij, bleef PL zich inzetten voor de samenleving.
“Waar anderen politiek bedreven, bleef PL leveren. Waar men twijfelde aan onze inzet, bleven wij werken. En waar men hoopte dat we zouden zwijgen, bleven wij staan.”
Somohardjo benadrukt dat PL steeds heeft gestaan voor transparantie, rechtvaardigheid en goed bestuur. De partij keert zich tegen corruptie en discriminatie en kiest principieel voor een eerlijke verdeling van kansen en middelen.
“Wij hebben nooit gekozen voor macht. Wij kozen voor het volk. En dat zal ook na 25 mei zo blijven.”
Tot slot geeft Somohardjo aan dat de PL altijd bereid is verantwoordelijkheid te dragen – zowel voor als na de verkiezingen – mits dat gebeurt op basis van gelijkwaardigheid, principes en het algemeen belang van het Surinaamse volk.
- Ruim 400 afmeldingen stembureaupersoneel; spoedactie Biza..
- Zangeres Stephanie Nunes: ‘Muziek maken in Nederland voelt …..
- Kinderombudsinstituut moet rechten Surinaams kind helpen wa…..
- Inheemse Kralenkunst ‘l’Agnapolibon’ Suriname en Frans-Guya…..
- EMFC-opleiding van de Anton de Kom Universiteit van Surinam…..
- Beroepsgroepen en actoren moeten implementatie nieuw BW suc…..
- BESTUUR DAT NIET SLECHT IS..
- VHP: De feiten achter de cijfers..
- Korps Politie Suriname feliciteert lichting 15 MEI 2000 en …..
- ‘Ben moe om aan te horen dat er geen geld is’..
- Masterminds ‘Stem Slim’ blijven tegen regering met NDP..
- Twee verdachten voor diefstal van oud ijzer aangehouden doo…..
- Kiezers kunnen vanaf vandaag oproepingskaart afhalen..
- Man neergeschoten na woordenwisseling..
- U$ 1,4 miljoen voor Vids en VSG voor behoud traditionele le…..
- Wang: “Het volk verdient duidelijkheid over de vooruitgang …..
- Brunswijk accepts Akiemboto’s challenge: “Just say where an…..
- Onweersbuien in de middag..
- Vaklassers gecertificeerd dankzij SAO en Staatsolie Foundat…..
- Poetin komt niet naar gesprek met Zelensky in Istanbul, ook…..
- HELEN THERESIA SY A FOEK – TDLOHREG, door ons allemaa…..