President Chan Santokhi heeft minister Uraiqit Ramsaran van Transport, Communicatie en Toerisme (TCT) opgeroepen voor een spoedoverleg dat vandaag om 14.00 uur plaatsvindt. In een officiële brief, gedateerd 8 mei, wordt gesproken van “urgente en zwaarwichtige beleidsissues” die directe aandacht vereisen. Het overleg vindt plaats op het Kabinet van de President.
ADVERTENTIE
Het spoedberaad betreft onder meer de volgende kwesties: de problemen binnen de Vereniging Radio- & Televisiebedrijven Suriname (VRTS), de situatie rond luchtvaartmaatschappij Blue Wings, de samenwerking tussen Fly Always en luchthaven Zorg en Hoop, en de aanhoudende uitdagingen bij de Surinaamse Luchtvaartmaatschappij (SLM).
De oproep komt kort nadat bekend werd dat de Pertjajah Luhur (PL), waar Ramsaran als minister deel van uitmaakte, zich op 1 mei uit de coalitie heeft teruggetrokken. Minister Ramsaran heeft zijn portefeuille inmiddels ter beschikking gesteld van de president. Ook partijvoorzitter Paul Somohardjo heeft zijn ontslag ingediend als staatsadviseur.
“Van ‘ga maar’ naar ‘kom terug’”PL-voorzitter en lijsttrekker Bronto Somohardjo reageert op de ontwikkelingen. Volgens hem onderstreept de spoedbrief dat het leiderschap van PL van cruciaal belang is geweest voor bestuurlijke stabiliteit.
“Van ‘ga maar’ naar ‘kom terug’. Wij dienen het volk, niet de president,” stelt Somohardjo. Hij wijst erop dat de Pertjajah Luhur haar verantwoordelijkheid altijd heeft genomen, ook toen andere politieke actoren zich bezighielden met spelletjes. Terwijl er werd getwijfeld aan de inzet van de partij, bleef PL zich inzetten voor de samenleving.
“Waar anderen politiek bedreven, bleef PL leveren. Waar men twijfelde aan onze inzet, bleven wij werken. En waar men hoopte dat we zouden zwijgen, bleven wij staan.”
Somohardjo benadrukt dat PL steeds heeft gestaan voor transparantie, rechtvaardigheid en goed bestuur. De partij keert zich tegen corruptie en discriminatie en kiest principieel voor een eerlijke verdeling van kansen en middelen.
“Wij hebben nooit gekozen voor macht. Wij kozen voor het volk. En dat zal ook na 25 mei zo blijven.”
Tot slot geeft Somohardjo aan dat de PL altijd bereid is verantwoordelijkheid te dragen – zowel voor als na de verkiezingen – mits dat gebeurt op basis van gelijkwaardigheid, principes en het algemeen belang van het Surinaamse volk.
- Goerdat weerspreekt beschuldigingen Ramadhin..
- Somohardjo: ‘PL neemt duidelijk afstand van coalitie’..
- Natin klaar voor de toekomst met modern ICT-lokaal..
- Twee gewonden na ruzies over (gestolen) goud..
- SAO en Staatsolie leveren gediplomeerde vaklassers af..
- A20, DOE en PRO hebben ‘genoeg van favoritisme en willekeur…..
- Santokhi wijst opnieuw 1000 kavels toe in FAI-project na ee…..
- VWPU heft beraad op na duidelijkheid over uitbetaling lumps…..
- Rwanda en Suriname: verschil in leiderschap, diplomatie en …..
- Man opgesloten voor seksueel misbruik achtjarig neefje..
- VES-debat 2025: Partijen eensgezind, maar verschillend over…..
- Staatsolie tekent overeenkomst voor deelname GranMorgu-proj…..
- Massale afmeldingen stembureauleden zorgen voor druk op ver…..
- Natin krijgt nieuw en modern ICT-lokaal..
- EZ-medewerkers ronden BAVP-opleiding met succes af..
- NDP: Massale afzegging stembureaumedewerkers brengt verkiez…..
- Samenwerking SAO en Staatsolie werpt vruchten af: lassers g…..
- OKB vindt uitvallen groot aantal stembureau personeel zorgw…..
- Postmasteropleiding Wetgeving (PMW) officieel geaccrediteer…..
- Waarom Michael Ashwin Adhin de beste presidentskandidaat is..
- Spellingsvoorstellen voor vier nationale talen voorbereid e…..