De Surinaamse Luchtvaartmaatschappij (SLM) betaalt maandelijks ongeveer US$ 600.000 af aan haar crediteuren. Er worden volgens de leiding van het bedrijf maximale inspanningen geleverd om de schuldenlast te verlagen, zodat de operaties van de nationale luchtvaartmaatschappij ongestoord kunnen doorgaan.
ADVERTENTIE
De totale schuld van de SLM bedraagt momenteel rond de US$ 80 miljoen. Dat bedrag is inmiddels lager uitgevallen, doordat een deel van de schulden is herschikt. Waarnemend directeur Steven Gonesh ging tijdens het praatprogramma Tak’ kon mit’ mi op GOV TV in op een aantal actuele ontwikkelingen binnen het bedrijf.
Over mogelijke privatisering stelde Gonesh dat dit een beslissing is die bij de aandeelhouder ligt. Wel benadrukte hij dat de SLM al 63 jaar actief is en een cruciale rol speelt in de luchtverbindingen tussen Suriname en de regio.
Met betrekking tot mogelijke samenwerkingen met grote maatschappijen zoals Qatar Airways en Emirates gaf hij aan dat de SLM openstaat voor zulke opties. “We bekijken alles zorgvuldig. Deze partnerschappen kunnen in de toekomst belangrijk zijn voor het bedrijf,” aldus Gonesh.
Hij sprak zich ook positief uit over de toenemende concurrentie in de regio. Die zou juist leiden tot meer keuzemogelijkheden voor reizigers. Tegelijkertijd waarschuwde hij dat de Surinaamse markt niet onbeperkt groot is. Volgens Gonesh beschermen veel landen hun luchtvaartmarkt, en hij hoopt dat Suriname hetzelfde beleid voert.
Als voorbeeld noemde hij de route tussen Paramaribo, Cayenne en Belém. De SLM mag die verbinding wel vliegen, maar geen tickets verkopen voor het traject Cayenne–Belém, omdat Air France bescherming geniet van de Franse autoriteiten. “Dat soort bescherming zou er ook in ons land moeten zijn,” aldus Gonesh.
“Vele luchtvaartmaatschappijen zijn gekomen en gegaan, maar de SLM blijft actief,” besloot hij.
- Bedrijfsleven Guyana keert zich tegen geweld en chaos..
- Staatsolie Werknemers Organisatie voert actie..
- Verhitte en ontevreden werknemers Staatsolie in actie..
- Meer zorg voor as dan voor erfgoed..
- Opruiming restanten grote brand Henck Arronstraat in volle …..
- Santokhi in dilemma over invoering Nieuw Burgelijk Wetboek..
- Op adem komen met ‘Bospauze’; een periodieke lamlegging van…..
- Politieke spanningen lopen op: Bronto en VHP in woordenstri…..
- Ex-president Jules ‘Bosje’ Wijdenbosch overleden..
- Federatie Paraplantages niet-ontvankelijk verklaard in case…..
- SWOS neemt acties over van verontruste Staatsolie-medewerke…..
- Veiligheidsman president trekt vuurwapen na ruzie met brand…..
- Vacature Republic Bank..
- Invoering nieuw BW..
- SWOS neemt actie: Onvrede over uitblijven CAO-akkoord bij S…..
- Woordenwisseling mondt uit in beroving; verdachte aangehoud…..
- Eén dode en twee gewonden bij zware aanrijding..
- Ex-president Wijdenbosch overleden..
- BESCHOUWING — De (zure) vruchten van de presidentiële commi…..
- Breaking: Oud-president Wijdenbosch overleden..
- Gewonde man meldt beroving, getuigen spreken van ruzie om g…..