PARAMARIBO — Nadat de bond bij Luchthavenbeheer op 1 april besloot geen vluchten van de Surinaamse Luchtvaartmaatschappij (SLM) meer af te handelen als onderdeel van het beraad dat de personeelsbond voert, heeft de regering betrokken partijen opgeroepen voor overleg. Daaruit is voortgekomen dat de betaling van de achterstallige airport fees van de SLM aan Luchthavenbeheer op gang moet komen en dat beide parastatale bedrijven verder overleg zullen moeten voeren over het inlopen van de betalingsachterstand.
Tijdens de regeringsvergadering van woensdag is er goedkeuring verleend aan het ministerie van Transport, Communicatie en Toerisme (TCT) over de betaling van de achterstand aan airport fees conform de gemaakte afspraken. De regering zegt er alles aan te doen om de rust te waarborgen en de dienstverlening aan het reizende publiek te garanderen.ADVERTISEMENT
Oud zeer
De problemen tussen de SLM en Luchthavenbeheer zijn niet van nu. In maart 2024 berichtte de Ware Tijd al dat de national carrier nog vele miljoenen was verschuldigd aan Luchthavenbeheer voor afdrachten van vertrekkende reizigers die jarenlang niet zijn overgemaakt. Luchthavenbeheer heeft vaker daarover aan de bel getrokken en aangegeven dat mede door die achterstand investeringen binnen het eigen bedrijf worden tegengehouden.
De schuld werd geraamd op “miljoenen US dollars”. Voor iedere vertrekkende passagier moesten luchtvaartmaatschappijen rond maart 2024 35 US dollar afdragen, maar volgens directeur Vijay Chotkan van Luchthavenbeheer had de SLM al meer dan drie jaar verzuimd dat te doen. De “ettelijke tientallen miljoenen US dollars” zou zijn bedrijf gebruiken voor bijvoorbeeld de aanschaf van passagiersslurven.
Aangepaste afdrachtsregeling
In september 2024 maakte de Communicatiedienst Suriname (CDS) melding van “een openhartig en constructief gesprek” tussen Luchthavenbeheer en SLM met de clusterministers Luchtvaart over de inning van de zogenaamde airport fees. “Als resultaat van het in goede sfeer gevoerde onderhoud en in het belang van de reizigers, maken Luchthavenbeheer en de Surinaamsche Luchtvaartmaatschappij bekend dat, door tussenkomst van de regering, de zelfinning van de airport tax door Luchthavenbeheer, die per 1 oktober 2024 zou worden geïntroduceerd, nu geen voortgang meer zal hebben. Op basis van de gemaakte afspraken zal de inning en afdracht op de gebruikelijke wijze geschieden via de SLM”, schreef de CDS op 29 september vorig jaar.
Verder werd aangegeven dat “vanaf 1 oktober een aangepaste afdrachtsregeling tussen beide staatsbedrijven zal gelden”. Over de achterstallige betalingen zouden Luchthavenbeheer en SLM nog die week overleg voeren en de stand van zaken aan de regering voorleggen, waarna een betalingsarrangement zou worden afgesproken.
Het gesprek deze week tussen de regering en de twee bedrijven stond onder leiding van vicepresident Ronnie Brunswijk. Aanwezig waren TCT-minister Uraiqit Ramsaran en de directies en raden van commissarissen van Luchthavenbeheer en SLM, meldt de CDS donderdagochtend in een persbericht.
- Vlammenzee in Phedra: brandstichting niet uitgesloten, bewo…..
- MinOWC: Naamswijziging van fontein op Vaillantsplein onaanv…..
- Suriname zet zich op de kaart op Expo 2025 met ‘Source of L…..
- Lloyd de Meza waardeert geliefde met ‘Bouwen met jou’..
- Gerechtelijke vaststelling van vaderschap belicht..
- Strategische Groep oriënteert zich in Guyana op ontwikkelin…..
- NPS wil instituut voor lichamelijke opvoeding en sport..
- Adhin pleit voor fundamentele hervorming van het zorgbeleid..
- Asabina: ‘Belastinghervorming noodzakelijk voor toekomst Su…..
- Raghoebarsing: ‘Suriname heeft moeilijk IMF-programma doors…..
- In zaak K.C.: 30 april beslissing over kantonrechter die za…..
- Lakhai Anend alias Jimmy..
- President Santokhi: “Snijders was een kundig en gedreven va…..
- Dodental ramp in Dominicaanse Republiek nadert 250..
- Regering keurt eenmalige toekenning van SRD 1500 aan ambten…..
- ‘Hajary mag er zijn en laat Hajary klinken’..
- Jonge ondernemer slachtoffer van woningoverval in Paramarib…..
- 41-jarige verdachte aangehouden voor verkoop van illegaal v…..
- 47-jarige die tijdens werkzaamheden door een stroomschok we…..
- Voortvluchtige verdachte aangehouden door Regio Bijstandsdi…..
- Suriname zet stap naar ruimtelijke ontwikkeling met structu…..