De ABOP schaart zich zondag volledig achter de kandidatuur van Jennifer Simons (NDP) en Gregory Rusland (NPS) voor respectievelijk het presidents- en vicepresidentschap van Suriname. Dat bevestigt ABOP-voorzitter Ronnie Brunswijk tegenover vanavond tijdens een structurenvergadering van de partij.
Het trage verloop van de besluitvorming binnen de ABOP is volgens partijvoorzitter Brunswijk te wijten aan het feit dat Simons onvoldoende rekening hield met de politieke verhoudingen. De ABOP heeft uiteindelijk vergaande concessies moeten doen om tot een akkoord te komen, waardoor de partij zich naar eigen zeggen tot het uiterste heeft ingespannen om een compromis mogelijk te maken.
In ruil voor de politieke steun wordt de zwartgele partij geaccommodeerd met diverse sleutelposities binnen het openbaar bestuur. Zo krijgt de ABOP een onderministerspost op het ministerie van Binnenlandse Zaken (Biza) toebedeeld. Daarnaast zou de partij ook diplomatieke functies krijgen als ook directiefuncties, raden van commissarissen en districtscommissarissen.
Ook interne spanningen binnen de partijstructuur lijken inmiddels gesust. Het eerder ontstane geschil tussen Brunswijk en Rusland is door tussenkomst van NPS’er Ivanildo Plein bijgelegd, waardoor de weg vrij is voor een eensgezinde opstelling richting de presidentsverkiezing in De Nationale Assemblee.
Met de steun van de ABOP lijkt de coalitie haar meerderheid te kunnen behouden bij de geplande verkiezing van president en vicepresident. De stemming is op zondag 6 juli 2025.
- Politieke stoelendans en mantelpakjes..
- Supermarkten opnieuw in de fout met vervallen producten op …..
- Simons: VHP-top probeert coalitievorming NDP bewust te dwar…..
- Politie pakt bende auto-inbrekers op bij Wijdenboschbrug..
- Ordening goudsector..
- Beëdiging notaris mr. Stephanie Ramautar..
- Beheer restanten Carolinabrug overgedragen aan plantagebest…..
- ECD treft weer vervallen producten aan in supermarkten..
- Indiër steelt sari’s van onderneemster..
- President Santokhi ontvangt politiek boek ‘Een gestolen toe…..
- NAVO wil Europese eenheid én Trumps steun behouden..
- President ontvangt boek ‘Een gestolen toekomst’..
- Real Sranang viert 65-jarig bestaan ook in Suriname..
- Simons vreest verkiezing in Verenigde Volksvergadering niet…..
- Ex werknemer in verzekering gesteld ter zake verduistering..
- Silvano Tjong-Ahin: “Suriname moet lokale participatie in o…..
- Suriname zet verdere stappen tot toetreding OIC Labour Cent…..
- Nieuw tijdperk voor Suriname..
- Artists-in-Residence filmen herinnering in vervallen Casa B…..
- Rutte prijst Trump op NAVO-top als ‘man van vrede’..
- Eerste ISS-missie ooit voor India, Polen en Hongarije..