De ABOP schaart zich zondag volledig achter de kandidatuur van Jennifer Simons (NDP) en Gregory Rusland (NPS) voor respectievelijk het presidents- en vicepresidentschap van Suriname. Dat bevestigt ABOP-voorzitter Ronnie Brunswijk tegenover vanavond tijdens een structurenvergadering van de partij.
Het trage verloop van de besluitvorming binnen de ABOP is volgens partijvoorzitter Brunswijk te wijten aan het feit dat Simons onvoldoende rekening hield met de politieke verhoudingen. De ABOP heeft uiteindelijk vergaande concessies moeten doen om tot een akkoord te komen, waardoor de partij zich naar eigen zeggen tot het uiterste heeft ingespannen om een compromis mogelijk te maken.
In ruil voor de politieke steun wordt de zwartgele partij geaccommodeerd met diverse sleutelposities binnen het openbaar bestuur. Zo krijgt de ABOP een onderministerspost op het ministerie van Binnenlandse Zaken (Biza) toebedeeld. Daarnaast zou de partij ook diplomatieke functies krijgen als ook directiefuncties, raden van commissarissen en districtscommissarissen.
Ook interne spanningen binnen de partijstructuur lijken inmiddels gesust. Het eerder ontstane geschil tussen Brunswijk en Rusland is door tussenkomst van NPS’er Ivanildo Plein bijgelegd, waardoor de weg vrij is voor een eensgezinde opstelling richting de presidentsverkiezing in De Nationale Assemblee.
Met de steun van de ABOP lijkt de coalitie haar meerderheid te kunnen behouden bij de geplande verkiezing van president en vicepresident. De stemming is op zondag 6 juli 2025.
- Simons sluit VHP definitief uit: ‘Geen onderhandelingen mee…..
- ‘Armoedebestrijding moet gestructureerde aanpak krijg…..
- Braziliaanse bedrijven zien volop kansen in Surinaamse olie…..
- De democratie en haar randvoorwaarden: een fundament voor e…..
- Privébezittingen van Napoleon Bonaparte voor miljoenen onde…..
- Geen middelen voor opstart vervolgopleidingen IOL..
- Santokhi pleegt opnieuw woordbreuk en neemt tóch zitting in…..
- Louis Vismale viert 58ste verjaardag met oproep tot structu…..
- VES: Hervorming gezondheidszorg: Kans op echte verandering …..
- Dorpsgemeenschappen Bataliba-regio dreigen geïsoleerd te ra…..
- Man aangehouden in Albina voor ontvoering en seks met 15-ja…..
- Dasai bezoekt landenpaviljoens op Expo 2025 in Japan..
- Juridische status Production Sharing Contract: hybride mode…..
- Naast het minimumloon is ook de vaststelling van leefbaar l…..
- Dasai bezoekt landenpaviljoens op expo in Japan..
- Boete verhoogd voor niet overgedragen verkochte voertuigen …..
- VHP: Simons weigert dialoog en kiest voor polarisatie in Su…..
- Vandaag veel meer zon, regen neemt af..
- GenWise Conference 2025 verbindt vier generaties op de werk…..
- Poetin blijft weg van BRICS-top in Brazilië vanwege arresta…..
- Patricia Etnel (49) Paramaribo 22-6-2026..