President-elect Jennifer Simons en vicepresident-elect Gregory Rusland hebben donderdag actuele issues binnen de verschillende ministeries besproken met president Chan Santokhi. Tevens zijn enkele beleidsdossiers overhandigd voor de continuïteit van beleid en een soepele overgangsperiode. Het doel van deze bijeenkomst was om de meest urgente kwesties op de ministeries aan te kaarten.
De ministers Uraiqit Ramsaran (Transport, Communicatie en Toerisme), Marciano Dasai (Ruimtelijke Ordening en Milieu), Amar Ramadhin (Volksgezondheid), Henry Ori (Onderwijs, Wetenschap en Cultuur) en Julio Bhikharie (managementteam uitvoering Sociaal Programma) gaven ieder een korte presentatie over de aandachtspunten binnen hun beleidsgebied.
Ramsaran belichtte de uitdagingen bij parastatale bedrijven, waaronder de Surinaamse Luchtvaart Maatschappij (SLM). Dasai gaf aan dat het versterken van de weerbaarheid van het land tegen klimaatverandering een van de belangrijkste aandachtspunten is van ROM. Santokhi benadrukte dat bij Volksgezondheid prioriteit moet worden gegeven aan de financiële rechtspositie van de gehele medische zorg. Ori wees op het belang van het actieplan voor het binnenland en de voorbereiding op het komende schooljaar. Bhikharie ging in op de rol van het managementteam bij de uitvoering van het Sociaal Programma, waaronder het voedselprogramma.
President-elect Simons gaf aan dat de overhandigde documenten zorgvuldig bekeken zullen worden en dat, waar nodig, aanvullende informatie zal worden opgevraagd. Tot slot werd er kort stilgestaan bij de voorbereidingen van de inauguratie, die zal plaatsvinden tijdens een buitengewone openbare vergadering van De Nationale Assemblée (DNA) op woensdag 16 juli 2025. Aansluitend vindt op deze dag de benoeming en beëdiging van de ministers plaats.
- SB – AVA 3 juli 2025 SU..
- OW niet in staat kapot weggedeelte van Van ’t Hogerhuysstra…..
- Somohardjo gaat ervan uit dat Brunswijk regeerakkoord alsno…..
- BESCHOUWING — Het kiezersbedrog van Ronnie Brunswijk..
- Burgers betalen 5 euro aan leges voor spoedaanvraag paspoor…..
- Plein aanvaardt verkiezing na intrekking door Patricia Etne…..
- Epilepsie nog onderbelicht in Suriname..
- De Siddering: Herinnering als Moreel Zintuig..
- Trio moet jachtgeweren onder bedreiging afstaan..
- “Dat is antisemitisch!””Jullie ogen liege…..
- Vier auto inbrekers aangehouden..
- DEZELFDE BRUNSWIJK ALS ALTIJD..
- AWJ tekent overeenkomst met vier veiligheidsbonden..
- Fragiel staakt-het-vuren tussen Iran en Israël kalmeert oli…..
- Tweede Miss Inheemse Suriname-verkiezing in startblokken..
- Dc Wongsodikromo: “Saramacca is klaar voor landbouwvraag va…..
- PL teleurgesteld dat Javaans Nieuwjaar geen nationale vrije…..
- Akkoord over lonen zorgpersoneel in Suriname..
- Suriname-Guyana Kamer van Koophandel maakt historisch debuu…..
- Uitvaart Patricia Etnel vrijdag..
- Breeveld: onder voorbehoud tekenen van regeerakkoord “chant…..