President-elect Jennifer Simons en vicepresident-elect Gregory Rusland hebben donderdag actuele issues binnen de verschillende ministeries besproken met president Chan Santokhi. Tevens zijn enkele beleidsdossiers overhandigd voor de continuïteit van beleid en een soepele overgangsperiode. Het doel van deze bijeenkomst was om de meest urgente kwesties op de ministeries aan te kaarten.
De ministers Uraiqit Ramsaran (Transport, Communicatie en Toerisme), Marciano Dasai (Ruimtelijke Ordening en Milieu), Amar Ramadhin (Volksgezondheid), Henry Ori (Onderwijs, Wetenschap en Cultuur) en Julio Bhikharie (managementteam uitvoering Sociaal Programma) gaven ieder een korte presentatie over de aandachtspunten binnen hun beleidsgebied.
Ramsaran belichtte de uitdagingen bij parastatale bedrijven, waaronder de Surinaamse Luchtvaart Maatschappij (SLM). Dasai gaf aan dat het versterken van de weerbaarheid van het land tegen klimaatverandering een van de belangrijkste aandachtspunten is van ROM. Santokhi benadrukte dat bij Volksgezondheid prioriteit moet worden gegeven aan de financiële rechtspositie van de gehele medische zorg. Ori wees op het belang van het actieplan voor het binnenland en de voorbereiding op het komende schooljaar. Bhikharie ging in op de rol van het managementteam bij de uitvoering van het Sociaal Programma, waaronder het voedselprogramma.
President-elect Simons gaf aan dat de overhandigde documenten zorgvuldig bekeken zullen worden en dat, waar nodig, aanvullende informatie zal worden opgevraagd. Tot slot werd er kort stilgestaan bij de voorbereidingen van de inauguratie, die zal plaatsvinden tijdens een buitengewone openbare vergadering van De Nationale Assemblée (DNA) op woensdag 16 juli 2025. Aansluitend vindt op deze dag de benoeming en beëdiging van de ministers plaats.
- Afdelingshoofd Communicatie -CBvS-260625..
- Van geneeskunde naar politiek: De waarde van de eed van hip…..
- Operatieafdeling Diakonessenhuis buiten werking door techni…..
- Rusland verwacht dat hij ondersteuning zal krijgen van ABOP…..
- Naks Prodo Spikri erg kleurrijk..
- Regering en Ravaksur akkoord over belastingvoorzieningen..
- Patricia Nancy Etnel..
- NDP reageert fel op VHP: “Erken eerst de uitslag, voordat u…..
- President Santokhi aan zet om Parmessar te beëdigen als fun…..
- Parmessar wordt zaterdag beëdigd..
- Parmessar wordt zaterdag beëdigd tot fungerend voorzitter D…..
- NDP-reactie op verklaring VHP: erken eerst de uitslag, voor…..
- Parmessar wordt zaterdag beëdigd door Santokhi..
- Asfaltperikelen..
- Certificaat uitgereikt aan 20 leden van de Mobiele Eenheid..
- Achttien jaar wateroverlast – tijd voor echte oplossingen..
- Multidisciplinaire Werkgroep Armoedegrensbepaling pleit voo…..
- Simons sluit VHP definitief uit: ‘Geen onderhandelingen mee…..
- ‘Armoedebestrijding moet gestructureerde aanpak krijg…..
- Braziliaanse bedrijven zien volop kansen in Surinaamse olie…..
- De democratie en haar randvoorwaarden: een fundament voor e…..