In de Prince Ballroom werd op maandag 12 mei, het debat ‘Suriname Kiest’ gehouden. Vertegenwoordigers van verschillende politieke partijen, spraken zich uit over de noodzaak van verbindende politiek, ethisch leiderschap en respect voor de vrije keuze van de burger.
PRO-voorzitter Gerold Sewcharan stelde, dat etnische politiek vaak gekoppeld wordt aan straffeloosheid. ‘’Ik durf te stellen dat de etnische politiek, corruptie in stand houdt.‘’ Volgens hem voelen corrupte politici zich veilig, omdat hun etnische achterban hen toch blijft steunen, ongeacht wangedrag. ‘’Ze worden niet afgestraft. Ze halen hun stemmen toch wel binnen‘’, aldus Sewcharan. Hij riep op tot een betere wetgeving en versterking van het rechtssysteem om de samenleving beter te ordenen. Maar de burger heeft volgens hem, ook een verantwoordelijkheid. ‘’Niet stemmen of afwachten verandert niets. We moeten het systeem durven doorbreken.‘’
DA’91-voorzitster Angelic del Castilho legde de nadruk op de kracht van onderwijs. ‘’Wat wij willen doen, is burgerschapszin via een vak in het onderwijs brengen.‘’ Volgens haar kunnen jongeren al op school leren elkaars culturen te begrijpen en verschillen te overbruggen. Ook riep zij op tot verantwoordelijk leiderschap. ‘’Leiders moeten hun woorden zorgvuldig wegen. Je mag nooit het gevoel geven, dat je één groep boven de ander stelt.‘’ Del Castilho pleit voor het beschermen van alle culturen. “Om één te worden, moet je je thuis kunnen voelen in je eigen identiteit.”
Obed Kanapé (ABOP) sprak met passie over de noodzaak van een koerswijziging. “De tijd van verbroederingspolitiek is voorbij. De tijd van ripotrots is óók voorbij. Nu begint de tijd van verbindingspolitiek.” Kanapé haalde ook aan de structurele sociale onrechtvaardigheid, zoals het gebrek aan onderwijs en basisvoorzieningen, met name in het binnenland. “In 1999 had ik geen leerkracht om mij les te geven’’, zei hij, eraan toevoegend dat er nog steeds niet veel veranderd is: ‘’Vandaag de dag zit dat kind in Land van Dijk nog steeds onder water.”
Cedric van Samson (VHP) riep op tot respect voor politieke keuzevrijheid. “Geen enkele bevolkingsgroep behoort tot een partij. Iedere burger heeft het recht om van partij te wisselen. Overstappers moeten niet gezien worden als verraders.’’ en Van Samson stelde ook, dat partijen hun aanhangers tot de orde moeten roepen als er op sociale media wordt gescholden. “Elke partij moet verantwoordelijkheid nemen en haar mensen daarop aanspreken.”
The post Sewcharan: ‘Ze blijven corrupt, want ze worden niet afgestraft’ ..
- ‘Met de Royaltyies voor Iedereen bent u nu eindelijk onafha…..
- Levensverwachting is geen richtlijn voor overheidssteun..
- Brute overval door gewapende bende in appartement: meerdere…..
- Melkkoeienimport uit Brazilië loopt vertraging op: Strenger…..
- A20, DOE en PRO: Bondru-billboard geeft verkeerde boodschap..
- Dodelijk verkeersongeval te Brownsweg..
- 144 jubilarissen geëerd voor trouwe dienst bij Kabinet van …..
- Nefroloog Goerdat ontkent aantijgingen smeergelden: “Pertin…..
- Debat of druktest..
- Nieuw praktijkcentrum Brokopondo officieel opgeleverd..
- Goerdat ontkent beschuldigingen..
- Politie grijpt in bij seksueel misbruik minderjarige in Apo…..
- Suriname, een marionettentheater..
- Brand op vissersboot bij SDSM-steiger..
- Jongeman zwaar mishandeld met houwer voor winkel; verdachte…..
- 21-jarige bromfietser te Brownsweg overlijdt na eenzijdig o…..
- Jongen (20) met houwer zwaar mishandeld te Brownsweg..
- Campus perikelen..
- Trump: Qatar Airways plaatst recordorder bij Boeing..
- Officiële spelling Sranan, Sarnami, Okanisi en Saamaka over…..
- Goerdat over beschuldigingen: Politieke karaktermoord zonde…..