Schakers Yeung en Kaslan naar Trinidad en Tobago

Suriname is vertegenwoordigd op de Subzone Schaakkampioenschappen in Trinidad en Tobago. De kersverse landskampioen Jason Yeung en Victoria Kaslan vertrokken op 10 april om deel te nemen aan het toernooi, dat op zaterdag van start ging en tot en met donderdag duurt.
Beide Surinaamse schakers zijn sterk begonnen en wonnen hun eerste twee partijen. Arena Grandmaster (AGM) Yeung versloeg de Trinidadianen Druva Sookradj en Leonard Duncan, terwijl Kaslan won van Keira Bisnath Samuel uit Trinidad en Zara Majid van de Kaaimaneilanden. De derde ronde wordt vandaag gespeeld.
Aan het toernooi nemen vijftien landen uit het Caribisch gebied deel. In de algemene klasse strijden 97 schakers om de titel, terwijl in de damesklasse 27 deelneemsters meedingen naar het kampioenschap. Beide categorieën bestaan uit negen speelrondes.
De winnaars van elke klasse kwalificeren zich voor de FIDE World Cup later dit jaar. Daarnaast maken de top drie van elke klasse kans op het behalen van internationale titels en normen. De Surinaamse deelname is mogelijk gemaakt door een combinatie van eigen bijdragen van de spelers en ondersteuning van de Confederation of Chess for the Americas (CCA).