Suriname is vertegenwoordigd op de Subzone Schaakkampioenschappen in Trinidad en Tobago. De kersverse landskampioen Jason Yeung en Victoria Kaslan vertrokken op 10 april om deel te nemen aan het toernooi, dat op zaterdag van start ging en tot en met donderdag duurt.
Beide Surinaamse schakers zijn sterk begonnen en wonnen hun eerste twee partijen. Arena Grandmaster (AGM) Yeung versloeg de Trinidadianen Druva Sookradj en Leonard Duncan, terwijl Kaslan won van Keira Bisnath Samuel uit Trinidad en Zara Majid van de Kaaimaneilanden. De derde ronde wordt vandaag gespeeld.
Aan het toernooi nemen vijftien landen uit het Caribisch gebied deel. In de algemene klasse strijden 97 schakers om de titel, terwijl in de damesklasse 27 deelneemsters meedingen naar het kampioenschap. Beide categorieën bestaan uit negen speelrondes.
De winnaars van elke klasse kwalificeren zich voor de FIDE World Cup later dit jaar. Daarnaast maken de top drie van elke klasse kans op het behalen van internationale titels en normen. De Surinaamse deelname is mogelijk gemaakt door een combinatie van eigen bijdragen van de spelers en ondersteuning van de Confederation of Chess for the Americas (CCA).
- Capaciteitsversterking voor jeugd in Para met ‘Tranga Gi Ta…..
- Ied Ul Fitre: uiting van vrede, respect en solidariteit ..
- Politieke inmenging zichtbaar bij hoofdstembureaus, onaanva…..
- NDP-delegatie bezoekt Boven-Suriname..
- NDP ontdekt vervalste handtekeningen en dubbele kandidaatst…..
- Kritische beschouwing en analyse Marten Schalkwijk..
- SEOB: Staatsschuld stijgt; strengere fiscale discipline nod…..
- PVP uit zware kritiek op Hof van Justitie: “Hof spreekt zic…..
- PRACHTIGE OPKNAP..
- Nieuwe kandidaten Miss Suriname Verkiezing 2025-2026 in jun…..
- Buien op 1 april..
- Ecuadoraanse president op bezoek bij Trump in aanloop naar …..
- 56-jarige overleden na aanrijding Kennedyweg..
- Bangkok: Tekenen van leven in puin ingestorte wolkenkrabber..
- Readytex presenteert ‘The Myth of El Dorado’ project..
- Column: Rode kaart met rood verkiezingspotlood..
- Buschauffeur overleden door verkeersongeval..
- Traditioneel gezag Boven-Suriname ontvangt beschikkingen va…..
- SEOB: Overheidsfinanciën onder druk door dalende inkomsten..
- Overheid investeert US$ 2 miljoen in rijstsector om boeren …..
- Veel bewilligingsformulieren alsnog getekend..