SAO en Staatsolie leveren gediplomeerde vaklassers af

Zeven cursisten hebben de vaktraining Lassen Module-2 van de Stichting Arbeidsmobilisatie en Ontwikkeling (SAO) met goed gevolg afgerond. Zij mochten hun certificaat op woensdag 14 mei in ontvangst nemen. Eerder dit jaar hadden zij reeds Lassen Module-1 met succes doorlopen.

ADVERTENTIE

De volledige bekostiging van beide modules werd mogelijk gemaakt door de Staatsolie Foundation. Enkele van de deelnemers zijn reeds actief als lasser. De SAO zal zich inspannen om de overige deelnemers te plaatsen bij bedrijven die zich eerder bij haar hebben aangemeld met een behoefte aan vakbekwame lassers.
Minister Steven Mac Andrew van Arbeid, Werkgelegenheid & Jeugdzaken (AWJ) zei dat de deelnemers hebben bewezen in zichzelf te investeren. Hij wees op het belang van praktijkgerichte beroepsopleidingen en was ingenomen met het feit dat het project ook voorziet in beschermingsmiddelen voor de cursisten.
Volgens de bewindsman hebben de deelnemers met het succesvol afronden van Lassen Module-2 hun vakkennis versterkt – een belangrijke bouwsteen voor nationale ontwikkeling, die vooral wordt gedragen door vakbekwame mensen die initiatief tonen en werk willen verzetten, in plaats van te wachten op een baan bij de overheid.
Namens de Staatsolie Foundation zei projectleider Latoya Baarh dat dit traject een gerichte investering is in de toekomst van de deelnemers en in de bredere ontwikkeling van Suriname. De geslaagden werden ook toegesproken door SAO-directeur Joyce Lapar, Madhoeri Moenesar (vertegenwoordiger van de Raad van Bestuur) en Ronald Hooghart, vertegenwoordiger van de vakbond bij de vakschool.