Zeven cursisten hebben de vaktraining Lassen Module-2 van de Stichting Arbeidsmobilisatie en Ontwikkeling (SAO) met goed gevolg afgerond. Zij mochten hun certificaat op woensdag 14 mei in ontvangst nemen. Eerder dit jaar hadden zij reeds Lassen Module-1 met succes doorlopen.
ADVERTENTIE
De volledige bekostiging van beide modules werd mogelijk gemaakt door de Staatsolie Foundation. Enkele van de deelnemers zijn reeds actief als lasser. De SAO zal zich inspannen om de overige deelnemers te plaatsen bij bedrijven die zich eerder bij haar hebben aangemeld met een behoefte aan vakbekwame lassers.
Minister Steven Mac Andrew van Arbeid, Werkgelegenheid & Jeugdzaken (AWJ) zei dat de deelnemers hebben bewezen in zichzelf te investeren. Hij wees op het belang van praktijkgerichte beroepsopleidingen en was ingenomen met het feit dat het project ook voorziet in beschermingsmiddelen voor de cursisten.
Volgens de bewindsman hebben de deelnemers met het succesvol afronden van Lassen Module-2 hun vakkennis versterkt – een belangrijke bouwsteen voor nationale ontwikkeling, die vooral wordt gedragen door vakbekwame mensen die initiatief tonen en werk willen verzetten, in plaats van te wachten op een baan bij de overheid.
Namens de Staatsolie Foundation zei projectleider Latoya Baarh dat dit traject een gerichte investering is in de toekomst van de deelnemers en in de bredere ontwikkeling van Suriname. De geslaagden werden ook toegesproken door SAO-directeur Joyce Lapar, Madhoeri Moenesar (vertegenwoordiger van de Raad van Bestuur) en Ronald Hooghart, vertegenwoordiger van de vakbond bij de vakschool.
- Analist Ramadhin blijft erbij: “Slechts 7 partijen krijgen …..
- President Santokhi installeert commissie voor schoolbusverv…..
- Onafhankelijk Kiesbureau verduidelijkt stemmen bij volmacht..
- “Jullie vermoorden arme kinderen in Gaza – en betalen…..
- Massale uitval stembureaupersoneel in Paramaribo: Biza zoek…..
- Massale uitval stembureaupersoneel in Paramaribo..
- DNA-kandidaat Nibte hekelt stilzwijgen OKB over ontnemen ki…..
- Waardedaling SRD ondanks economisch herstel..
- Ruim 400 afmeldingen stembureaupersoneel; spoedactie Biza..
- Zangeres Stephanie Nunes: ‘Muziek maken in Nederland voelt …..
- Kinderombudsinstituut moet rechten Surinaams kind helpen wa…..
- Inheemse Kralenkunst ‘l’Agnapolibon’ Suriname en Frans-Guya…..
- EMFC-opleiding van de Anton de Kom Universiteit van Surinam…..
- Beroepsgroepen en actoren moeten implementatie nieuw BW suc…..
- BESTUUR DAT NIET SLECHT IS..
- VHP: De feiten achter de cijfers..
- Korps Politie Suriname feliciteert lichting 15 MEI 2000 en …..
- ‘Ben moe om aan te horen dat er geen geld is’..
- Masterminds ‘Stem Slim’ blijven tegen regering met NDP..
- Twee verdachten voor diefstal van oud ijzer aangehouden doo…..
- Kiezers kunnen vanaf vandaag oproepingskaart afhalen..