President Chan Santokhi heeft aangekondigd dat er per 1 oktober van dit jaar meertalig onderwijs wordt ingevoerd in het binnenland. Het doel is het onderwijs toegankelijker en aantrekkelijker te maken voor leerlingen die voornamelijk communiceren in hun eigen moedertaal.
ADVERTENTIE
Minister Henry Ori van Onderwijs, Wetenschap en Cultuur heeft inmiddels de opdracht gekregen dit model te implementeren. Naast het Nederlands als officiële instructietaal, zullen leerlingen ook les krijgen in hun eigen taal.
De president deed zijn uitspraak tijdens een Bromkidyari Night van de VHP afgelopen donderdag. Hij wees erop dat het verschil in slagingspercentages tussen het kustgebied en het binnenland aanzienlijk is. Door onderwijs in de moedertaal aan te bieden, wil hij kinderen uit het achterland een eerlijke kans geven op kwalitatief onderwijs.
Volgens Santokhi is het cruciaal dat leerlingen hun toetsen in hun moedertaal kunnen maken. “Het Nederlands is een bindmiddel, maar mag geen obstakel vormen bij het verwerven van kennis,” stelde de president. “De kinderen in het binnenland hebben allemaal een droom: de een wil arts worden, de ander piloot. Met het huidige onderwijssysteem is dat nauwelijks haalbaar vanwege de vele frustraties die ermee gepaard gaan.”
De president gaf verder aan dat de overheid werkt aan de invoering van afstandsonderwijs. “Als een kind lessen moet volgen voor bijvoorbeeld het NATIN, moet die student via internet gewoon kunnen deelnemen aan het leerproces. Een bijkomend voordeel is dat de lessen opgenomen worden, zodat de leerlingen de stof kunnen herhalen,” aldus Santokhi.
Tot slot benadrukte hij dat studenten in een richting geplaatst moeten worden die aansluit bij hun talent. Dit alles moet bijdragen aan het wegwerken van sociale achterstanden en het scheppen van gelijke kansen voor alle kinderen in Suriname.
- Verkiezingstijd in Suriname..
- OMO-schuld van SRD 8,3 miljard: Wie betaalt de rekening?..
- Vernieuwd ICT-lokaal moet prestaties op Natin verbeteren..
- RBT houdt nep-agent aan..
- Finabank boekt solide resultaten en versterkt duurzame groe…..
- Minister Mac Andrew ontvangt Franse delegatie in aanloop na…..
- Meer aandacht voor Caribische Mary Seacole op Dag van de Ve…..
- Bewoners Matawai protesteren tegen illegale landingsbanen i…..
- Man eigent zich whiskey toe en berooft eigenaar..
- Santokhi geen voorstander van tweede IMF-programma..
- Schikking voorgesteld in zaak Wan Okasi tegen de Staat..
- Finabank haalt in 2024 nettowinst van SRD 249 miljoen..
- ‘ESP stelt in staat energievoorziening betrouwbaar, betaalb…..
- Line-up Curaçao North Sea Jazz Festival compleet met toevoe…..
- Ramautarsing teleurgesteld over afwezigheid economische des…..
- Meer regen vandaag..
- Vrouw verspreidt naaktfoto buurvrouw..
- Man die Salman Rushdie neerstak veroordeeld tot 25 jaar cel..
- ‘Huidig monumentenbeleid versnipperd’..
- Innovatieve financiering voor de overheidsbegroting: DNL’s …..
- Emelina Eleonora Zwennicker (94) Paramaribo 12-5-2025..