Met nog enkele dagen te gaan tot de verkiezingen heeft president Chan Santokhi openhartig teruggeblikt op zijn regeerperiode en de samenwerking binnen de coalitie. In een aflevering van de Dave Podcast stelt Santokhi dat er vanaf het begin geen sprake was van eenheid in beleid. “Er werd wel over gesproken, maar in de praktijk bleek het anders,” aldus de president.
ADVERTENTIE
Volgens Santokhi werden ministeries en andere posities binnen de regering opgeëist door coalitiepartners, waarbij inmenging van anderen niet werd getolereerd. Dit maakte het functioneren binnen het kabinet bijzonder moeilijk. “Ik heb geen makkelijke coalitie gehad,” zegt hij.
De president ging ook in op enkele gevoelige kwesties die de afgelopen jaren het nieuws haalden. Zo sprak hij over de publieke kritiek van zijn zoon Richano op zijn beleid. Ook besteedde hij aandacht aan de mogelijke corruptieschandalen rond de ministers van Landbouw, Veeteelt en Visserij (LVV) en Openbare Werken.
Volgens Santokhi zijn er ook op het ministerie van Grondbeleid- en Bosbeheer ernstige zaken aan het licht gekomen. Hij benadrukt dat het nu aan de rechter is om een oordeel te vellen, en dat alle relevante informatie inmiddels is overgedragen aan de rechterlijke macht.
Terugblikkend op zijn bijna afgeronde regeertermijn erkent Santokhi dat de communicatie met de samenleving beter had gekund. “Er is veel informatie gedeeld, maar de burgers verlangen een andere vorm van communicatie,” stelt hij.
Desondanks geeft hij aan zich opnieuw verkiesbaar te willen stellen voor het presidentschap. Hij gelooft dat het volk betere tijden wenst en erkent dat bepaalde zaken in de afgelopen jaren beter aangepakt hadden moeten worden.
“Persoonlijke communicatie met de burger is essentieel,” zegt Santokhi, die ook wijst op het falen van bepaalde overheidsstructuren. “Daardoor heeft veel niet kunnen plaatsvinden en moet de regering nu alle problemen oplossen.”
- Bottom up!..
- Peuter verliest tand bij vechtpartij in Ellen..
- Bromfietser op slag dood bij aanrijding in Nickerie..
- In de ban van de verkiezingen 2025..
- Samora Souprayen dubbel genomineerd voor Caribbean Music Aw…..
- WAAR BLIJFT DE BOODSCHAP VAN BRONTO?..
- KOMT HET NOG GOED MET SLM?..
- Verdachten gekaapte schoener verantwoorden zich voor de rec…..
- 60e AVD: KFC wint twee prijzen, Fiamba krijgt wisseltrofee..
- Gloria Stirling zwaait op 7 mei af als voorzitter Constitut…..
- VSB vraagt uitstel inwerkingtreding Nieuw Burgerlijk Wetboe…..
- Oplossing problemen VRTS en TAS in zicht..
- LOOK WHO’S TALKING!..
- KOP DICHT, MELVIN!..
- Verkiezingsbeurs Biza: Eindsprint naar stembusgang..
- Anne-Marie Hunsel en Diego Pos koninklijk onderscheiden..
- Nibte: Suriname heeft dringend onafhankelijke verkiezingsau…..
- VSB pleit voor gefaseerde uitvoering nieuw Burgerlijk Wetbo…..
- Verschillende politieke partijen aanwezig bij AVD..
- Atlas levert bemanning voor Petronas’ offshore boorcampag…..
- Minister Dasai: “Tijd om ruimtelijke chaos structureel aan …..